Mobilya ve Dekorasyon Meslek Tanıtımı

Hepiniz Üniversiteye gireceksiniz ve belirli bölümlerde karar vermek mecburiyetinde kalacaksınız.Seçmek istediğiniz mesleği gönülden seçmelisiniz.Unutmayın bu meslek seçiminiz bütün hayatınızı etkileyecektir.Mobilya ve Dekorasyon Mesleği ile ilgili bilgiler aşağıda mevcuttur.Lütfen iyice inceleyip kararınızı veriniz.Web sitemize diğer meslek tanıtımlarınıda bulabilirsiniz.

Mobilya ve Dekorasyon


Programın Amacı

Mobilya ve dekorasyon programının amacı, mobilya üretim işletmelerinde üretim mühendisleri ile usta ve işçiler arasında görev yapan ara elemanları yetiştirmektir.
Programda Okutulan Belli Başlı Dersler

Mobilya dekorasyon programında matematik, bilgisayar, ağaç kimyası, teknik resim, malzeme bilgisi, atölye ve uygulaması, elektrik bilgisi, ağaç işleme makineleri, meslek resmi, mobilya üretim teknolojisi, atölye ve uygulaması, genel işletme, perspektif, iç mimarı ve dekorasyon, Türk tezhip sanatı, bakım ve onarım tekniği, ağaç süsleme tekniği, ahşap yapı elemanları, mobilya ve döşemeciliği gibi dersler okutulur ve uygulama yaptırılır.
Gereken Nitelikler

Mobilya ve dekorasyon programında öğrenim görmek isteyenlerin, şekil ve uzay ilişkilerini görebilme, tasarım ve çizim yeteneği gelişmiş, gözlerini ve ellerini eşgüdüm halinde kullanabilen, matematik ve fiziğe ilgili, bedence sağlam ve dayanıklı, başkalarıyla iyi iletişim kurabilen, dikkatli ve sabırlı kimseler olmaları gerekir. Yaratıcılık meslekte başarıyı artırıcı bir özelliktir.
Mezunların kazandıkları Unvan ve Yaptıkları İşler

Mobilya ve dekorasyon programından mezun olanlara “Mobilya Dekorasyon Teknikeri” unvanı verilir. Mobilya dekorasyon teknikeri, endüstri ürünleri tasarımcısı tarafından hazırlanan tasarım veya üretim projesini inceler, gerekli malzemeyi temin eder, üretimde çalışacak elemanların niteliklerini, sayılarını belirler ve çalışmaları plana uygun olarak yürütür.
Çalışma Alanları

Mobilya dekorasyon teknikerleri endüstriyel mobilya üreten fabrikalarda, inşaat sektöründe ve KOBİ (Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeler) düzeyindeki özel işyerlerinde çalışabilirler veya kendi işlerini kurabilirler.
Mobilya ve Dekorasyon ile ilgili bilgi paylaşımımız bu kadar web sitemizde 100 den çok meslek tanıtımı yer almaktadır.Dilerseniz diğer mesleklerede göz atabilirsiniz. İyi günler.

Saygılarımızla Sifrex.com Yönetimi

Mobilya ve Dekorasyon nasıl bir meslektir,Mobilya ve Dekorasyon ile ilgili bilgiler,Mobilya ve Dekorasyon detayları

Yorum Gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir