Nakış Öğretmenliği Meslek Tanıtımı

Hepiniz Üniversiteye gireceksiniz ve belirli bölümlerde karar vermek mecburiyetinde kalacaksınız.Seçmek istediğiniz mesleği gönülden seçmelisiniz.Unutmayın bu meslek seçiminiz bütün hayatınızı etkileyecektir.Nakış Öğretmenliği Mesleği ile ilgili bilgiler aşağıda mevcuttur.Lütfen iyice inceleyip kararınızı veriniz.Web sitemize diğer meslek tanıtımlarınıda bulabilirsiniz.

Nakış Öğretmenliği


Programın Amacı

Nakış Öğretmenliği programının amacı, ortaöğretim okullarında nakış öğretmenliği konusunda eğitim yapacak öğretmenleri yetiştirmektir.
Programda Okutulan Belli Başlı Dersler

Nakış öğretmenliği programında el nakışları, makine nakışları, temel sanat eğitimi, mesleki resim ve makine bilgisi gibi alan dersleri okutulur ve uygulama yaptırılır. Ayrıca program boyunca, eğitim psikolojisi, genel öğretim metotları, özel öğretim metotları,ölçme- değerlendirme ve rehberlik gibi öğretmenlik meslek bilgisi dersleri de verilir.
Gereken Nitelikler

Nakış öğretmeni olmak isteyenlerin ellerini, gözlerini ve ayaklarını eşgüdümlü olarak kullanabilen, yaratıcı ve estetik değerlendirme yeteneğine sahip, renk ve şekil algısı gelişmiş, yaratıcı, sabırlı kimseler olmaları gerekir. Düşüncelerini başkalarına etkili bir biçimde aktarabilme, başkaları ile iyi iletişim kurabilme, iyi bir öğrenme ortamı sağlayabilme, kendini ve çevresindekileri geliştirme çabasında olma da nakış öğretmenlerinde aranan özelliklerdir
Mezunların kazandıkları Unvan ve Yaptıkları İşler

Nakış yönetimi öğretmenliği programını bitirenlere “Nakış Öğretmeni” unvanı verilir. Nakış öğretmeni görev yaptığı okulda öğrencilere Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hazırlanan öğretim programları çerçevesinde alanı ile ilgili bilgi, beceri ve tutumlar kazandırır. Bunun için uygun öğrenme ortamları hazırlar, öğrencilerinin başarılarını değerlendirir ve başarıyı artırıcı önlemler alır, mesleğindeki gelişmeleri izler ve bunların öğretim programlarına yansıtılmasına çalışır.
Çalışma Alanları

Nakış öğretmenleri Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı liselerde ve özel dershanelerde öğretmen olarak çalışma olanağına sahiptirler.
Nakış Öğretmenliği ile ilgili bilgi paylaşımımız bu kadar web sitemizde 100 den çok meslek tanıtımı yer almaktadır.Dilerseniz diğer mesleklerede göz atabilirsiniz. İyi günler.

Saygılarımızla Sifrex.com Yönetimi

Nakış Öğretmenliği nasıl bir meslektir,Nakış Öğretmenliği ile ilgili bilgiler,Nakış Öğretmenliği detayları

Yorum Gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir