ONDOKUZ MAYIS ÜNİVERSİTESİ TANITIMI

Üniversiteye yeni başlayacakların verecekleri tercihlerde üniversitelerini iyi tanımaları gerekmektedir.ONDOKUZ MAYIS ÜNİVERSİTESİ hakkındaki bilgiler aşağıda mevcuttur.Bir üniversiteyi iyi tanımadan kesinlikle tercihinizi vermeyiniz.
Tercihlerinizi yaparken mutlaka birinden destek isteyiniz.Dersaneye veya okuldaki rehberlik hocalarınızdan yardım isteyebilirsiniz.İyi Günler

ONDOKUZ MAYIS ÜNİVERSİTESİ

Üniversite Türü: Devlet

Kuruluş Tarihi: 1975

Telefon: (362) 457 60 00 

Faks: (362) 457 60 91

Internet: www.omu.edu.tr

Adres: Ondokuzmayıs Üniversitesi Kampüsü SAMSUN

Öğrenim Dili: Türkçe

Yerleşim: Üniversite şehir merkezinden 18 km uzaklıkta Samsun-Bafra karayolu üzerinde 6 000 dönüm arazi üzerine kurulu.

Akademik birimler: Üniversite bünyesinde 9 fakülte, 13 yüksekokul, 3 enstitü, 8 araştırma ve uygulama merkezi bulunuyor.

Beslenme: Bütün kampüslerde ihtiyacı karşılayacak düzeyde ucuz ve kaliteli yemek hizmeti veriliyor.

Teknoloji: Üniversitenin çeşitli birimlerindeki bilgisayar sayısı 700. Bilgi işlem Dairesi yoluyla sürekli internet erişimine sahip olan üniversite alt yapı çalışmalarını tamamlamak suretiyle bütün eğitim araştırma birimlerine hizmet vermeyi amaçlıyor.

Sağlık hizmetleri: Mediko-Sosyal Merkezi?nde 2 pratisyen doktor, 1 eczacı ve 3 hemşire görev yapıyor.

Spor tesisleri: Olimpik yüzme havuzu ve 1 500 seyirci kapasiteli açık hava sahası bitirilme aşamasında. Ayrıca 10 farklı branşta spor yapma imkanı sunan açık ve kapalı spor kompleksleri var.

Barınma: Öğrenciler Kredi ve Yurtlar Kurumuna ait yurtlar ve çok sayıda özel yurttan yararlanabiliyor. Üniversiteye ait Sinop ili ile Samsun Terme ilçesinde toplam 225 öğrenci kapasiteli iki yurt bulunuyor. Hizmet verilen Bölgede Kredi ve Yurtlar Kurumuna ait 3661 kız, 3251 erkek toplam 6912 öğrenci kapasiteli yurtlar var. 

Burs: Ondokuzmayıs Üniversitesi Vakfı tarafından burs veriliyor. Ayrıca ihtiyacı olan öğrencilere ücretsiz yemek veriliyor. Ders dışı zamanlar da ise yarı zamanlı olarak (part-time) üniversitede ücretli çalışma olanağı var. 

Genel Bilgi: 1975 yılında Samsun’da kurulan Ondokuz Mayıs Üniversitesi her geçen gün gelişip büyüyen üniversitelerimizden. Halen 14 fakülte, 20 yüksek okul ve 4 enstitüde eğitim öğretim sürdürülüyor. Üniversitenin Samsun dışında, Amasya, Ordu, Sinop illeri ile Bafra, Kafak, Havza, Merzifon ve Boyabat ilçelerinde de eğitim öğretim yapıyor.

Öğrenim dili Türkçe olan üniversitenin eğitim fakültesinde Almanca ve İngilizce öğretmenliklerinde bir yıl süreli Almanca ve İngilizce hazırlık programları uygulanıyor. Diş hekimliği ve tıp fakültelerinde de İngilizce destekli eğitim veriliyor.

Üniversitenin fakülte ve yüksekokullarında bulunan 14 kütüphanede 146 bin 950 kitap ve benzeri materyal bulunuyor. Bilgisayar sayısı ise 700. Üniversitede öğrencilerin Türk sanat ve Türk halk müziği korolarına, orkestralara ve tiyatro çalışmalarına katılma olanakları var.

Ondokuz Mayıs Üniversitesi öğrencileri 5 kapalı spor salonu, 3 futbol sahası, 4 tenis kortu, olimpik yüzme havuzunda spor yapma olanağına sahip

Rektörün Adaylara Mesajı: "Evrensel üniversiteyi sizlerle birlikte burada hayata geçireceğiz. Sizlerin bu ülkenin geleceği olduğunuzu çok iyi biliyoruz. Sorgulayan, araştıran ve kendini sürekli yineleyen bir ortam yaratmak çabasındayız. Sizlerle birlikte gerçekleşecektir. Üniversite Senatosunda yer alan öğrenci konseyimiz ve çok sayıda her alandaki öğrenci kulüplerinin içinde bulunduğu Türkiye’nin en güzel kampusünde eğitim ve yaşamı paylaşıyoruz. Gelin, yüce Atatürk’ün Türkiye Cumhuriyetini kurmaya başladığı yerden siz de kendi geleceğinizi kurmaya başlayın. Sizi heyecanla Samsun’a bekliyoruz."

Şimdilik ONDOKUZ MAYIS ÜNİVERSİTESİ hakkındaki bilgiler bu kadar.Daha çok detayı öğrenmek için web sitelerini ziyaret ediniz veya irtibat numaralarından iletişime geçerek daha detalı bilgi alınız.

Saygılarımızla Sifrex.com Yönetimi

ONDOKUZ MAYIS ÜNİVERSİTESİ telefon numarası,ONDOKUZ MAYIS ÜNİVERSİTESİ nerede,ONDOKUZ MAYIS ÜNİVERSİTESİ bilgileri,ONDOKUZ MAYIS ÜNİVERSİTESİ nasıl bir üniversite,ONDOKUZ MAYIS ÜNİVERSİTESİ kapasitesi,ONDOKUZ MAYIS ÜNİVERSİTESİ ili,ONDOKUZ MAYIS ÜNİVERSİTESİ bölümleri

Yorum Gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir