OSMANGAZİ ÜNİVERSİTESİ TANITIMI

Üniversiteye yeni başlayacakların verecekleri tercihlerde üniversitelerini iyi tanımaları gerekmektedir.OSMANGAZİ ÜNİVERSİTESİ hakkındaki bilgiler aşağıda mevcuttur.Bir üniversiteyi iyi tanımadan kesinlikle tercihinizi vermeyiniz.
Tercihlerinizi yaparken mutlaka birinden destek isteyiniz.Dersaneye veya okuldaki rehberlik hocalarınızdan yardım isteyebilirsiniz.İyi Günler

OSMANGAZİ ÜNİVERSİTESİ

Üniversite Türü: Devlet 

Kuruluş Tarihi: 1993

Telefon: (222) 239 37 50

Faks: (222) 239 54 00

Internet: www.ogu.edu.tr

Adres: Meşelik Kampüsü 26480 Eskişehir

Eğitim: Türkçe-İngilizce olarak yapılıyor.

Yerleşim: Meşelik, Bademlik ve Çamlık Kampüslerinde eğitim devam ediyor.

Akademik birimler: Üniversite bünyesinde 7 fakülte, 2 meslek yüksekokulu, 2 yüksekokul, 4 enstitü ve 9 araştırma merkezi var.

Beslenme: 5 000 öğrenci kapasiteli bir mutfak ve toplam 4 000 kişi kapasiteli 8 yemekhane, öğrenci ve personele hizmet veriyor.

Teknoloji: Mühendislik-Mimarlık Fakültesi Dekanlık binasında bulunan internet cafe 85 bilgisayarla hizmet veriyor. Ayrıca üniversitenin tüm fakülte ve yüksekokullarında bilgisayar laboratuvarları mevcut.

Sağlık hizmetleri: Mediko-Sosyal Merkezi?nde 2 diş hekimi, 1 doktor, 2 psikolog ve 3 hemşire görev yapıyor.

Spor tesisleri: Üniversitede 1 kapalı spor salonu, 3 adet açık basketbol ve voleybol sahası var. Ayrıca Gençlik ve Spor il Müdürlüğü?nün tesislerinden yararlanılıyor.

Barınma: Meşelik Yerleşkesinde Kredi ve Yurtlar Kurumu’na bağlı 3000 yataklı Dumlupınar Yurdu bulunuyor. Aynı kuruma bağlı Yunus Emre Yurdu ve Cumhuriyet Kız öğrenci yurtları da var. 

Burs: ÖSS sonucunda yerleştirildiği programın puan türünde Türkiye genelinde ilk 3000’e ve dil puanı ile ilk 1000’e girip kayıt yaptıran öğrencilere 9 ay süre ile 120 milyon lira karşılıksız başarı bursu veriliyor.

Başarılı ancak maddi durumu yetersiz 467 öğrenciye 50 milyon lira karşılıksız burs veriliyor.

Genel Bilgi: Osman Gazi Üniversitesi’nde lisans öğrenimi verilen programlarda öğrenciler, kontenjan dahilinde, isteğe bağlı bir yıl hazırlık sınıfı okuma, ikinci anadal lisans programı ile ikinci bir lisans diploması ya da yandal programı ile de sertifika alabilme imkanına sahip. Ayrıca Mühendislik-Mimarlık Fakültesi’nde bölümler arası yatay geçiş yapılabiliyor.

Üniversite yaz aylarında yaz okulu açarak başarısız olan öğrencilere, not ortalamasını yükseltmek isteyenlere ve bir üst sınıftan ders almak isteyen öğrencilere şans veriliyor.

Üniversiteye giren öğrencilere bir yıl süre ile zorunlu veya kontenjan dahilinde isteğe bağlı hazırlık sınıfı (İngilizce) okuma olanağı var. Osmangazi Üniversitesi’nde kayıtlı olan her öğrenciye bir akademik danışman atanıyor. Akademik danışman öğrencinin karşılaşacağı sorunların çözümünde yardımcı olur.

Mühendislik – Mimarlık Fakültesi Dekanlık binasında bulunan İnternet Cafe 100 bilgisayarla öğrencilere hizmet veriyor. Bilgisayar kullanımının ücretsiz olduğu cafenin kurulmasındaki amaç Öğrencilerin eğitimleri ve dersleri hakkında internetten faydalanabilmesi. Ayrıca Üniversitemizin tüm fakülte ve yüksekokullarında bilgisayar laboratuvarları var.

Osmangazi Üniversitesi’nin tüm fakülteleri ile Eğitim, Uygulama ve Araştırma Hastanesi’nde bulunan kütüphanelerde kaynak kitaplara ulaşma imkanının yanı sıra, Tıp Fakültesi’nde bulunan Elektronik Kütüphanede tümü internet bağlantılı 30 bilgisayar ile kaynak kitapların CD versiyonları öğrencilerin kullanımına açık.

Rektörün Adaylara Mesajı: "Osmangazi Üniversitesi, bilginin üretilmesi ve yayılmasında yetkin, mesleğinin gereklerini yerine getiren, ekip çalışmasına açık, insan haklarına saygılı, sorumluluk sahibi, ülkemizin kalkınmasına ve evrensel gelişmeye katkıda bulunan bireyler olarak yetişmeniz amaç ve çabası içindedir. Öğreniminiz boyunca gönlünüzce bir öğrencilik hayatı geçirmeniz amacıyla üniversitemizin öğrenim, kültür, sanat ve spor imkanları sizlere sonuna kadar sunulmaktadır. Sizleri Osmangazi Üniversitesi öğrencisi olarak görmek umuduyla; öğreniminiz boyunca ve tüm yaşamınızda sağlık, mutluluk ve başarılar diliyor, hepinizi sevgiyle kucaklıyorum" 

Şimdilik OSMANGAZİ ÜNİVERSİTESİ hakkındaki bilgiler bu kadar.Daha çok detayı öğrenmek için web sitelerini ziyaret ediniz veya irtibat numaralarından iletişime geçerek daha detalı bilgi alınız.

Saygılarımızla Sifrex.com Yönetimi

OSMANGAZİ ÜNİVERSİTESİ telefon numarası,OSMANGAZİ ÜNİVERSİTESİ nerede,OSMANGAZİ ÜNİVERSİTESİ bilgileri,OSMANGAZİ ÜNİVERSİTESİ nasıl bir üniversite,OSMANGAZİ ÜNİVERSİTESİ kapasitesi,OSMANGAZİ ÜNİVERSİTESİ ili,OSMANGAZİ ÜNİVERSİTESİ bölümleri

Yorum Gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir