Oto Boya ve Karoseri Doğrultma Teknikerliği Meslek Tanıtımı

Hepiniz Üniversiteye gireceksiniz ve belirli bölümlerde karar vermek mecburiyetinde kalacaksınız.Seçmek istediğiniz mesleği gönülden seçmelisiniz.Unutmayın bu meslek seçiminiz bütün hayatınızı etkileyecektir.Oto Boya ve Karoseri Doğrultma Teknikerliği Mesleği ile ilgili bilgiler aşağıda mevcuttur.Lütfen iyice inceleyip kararınızı veriniz.Web sitemize diğer meslek tanıtımlarınıda bulabilirsiniz.

Oto Boya ve Karoseri Doğrultma Teknikerliği


Programın Amacı

Oto Boya ve Karoseri Doğrultma Teknikerliği programının amacı, oto karoserilerinin düzeltilmesi ve boyanması alanında ara insan gücünü yetiştirmektir.
Programda Okutulan Belli Başlı Dersler

Oto boya ve karoseri doğrultma teknikerliği programında, genel kültür derslerinin yanı sıra bilgisayar, teknik resim, malzeme bilgisi, iş güvenliği, kaynak teknolojisi, boyanın kimyasal yapısı, şase ve karoseri doğrultma teknikleri, korozyon ve koruma yöntemi, atölye, renk bilgisi, kalite kontrol, hidrolik ve pnömatik, komple onarım uygulamaları, çevre ve insan sağlığı gibi dersler okutulur ve uygulama yaptırılır.
Gereken Nitelikler

Bu programında okumak isteyenlerin renk ve şekilleri ayrıntıları ile algılayabilme yeteneğine ve el becerisine sahip, bedence sağlam ve dayanıklı, dikkatli ve sabırlı kişiler olmaları gerekir.
Mezunların kazandıkları Unvan ve Yaptıkları İşler

Oto boya karoseri doğrultma teknikerliği programını bitirenlere “Tekniker” unvanı verilir. Mezunlar tekniker olarak çalışırlar.
Çalışma Alanları

Mezunlar, yetkili servislerin boya ve kaporta bölümlerinde, kamu sektöründe ilgili bölümlerde görev alabildikleri gibi piyasada boya ve doğrultma işleri yapan özel iş yerlerinde çalışabilirler. Teknikerler isterlerse kendi iş yerlerini de açabilirler.
Oto Boya ve Karoseri Doğrultma Teknikerliği ile ilgili bilgi paylaşımımız bu kadar web sitemizde 100 den çok meslek tanıtımı yer almaktadır.Dilerseniz diğer mesleklerede göz atabilirsiniz. İyi günler.

Saygılarımızla Sifrex.com Yönetimi

Oto Boya ve Karoseri Doğrultma Teknikerliği nasıl bir meslektir,Oto Boya ve Karoseri Doğrultma Teknikerliği ile ilgili bilgiler,Oto Boya ve Karoseri Doğrultma Teknikerliği detayları

Yorum Gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir