Otobüs İşletmeciliği Meslek Tanıtımı

Hepiniz Üniversiteye gireceksiniz ve belirli bölümlerde karar vermek mecburiyetinde kalacaksınız.Seçmek istediğiniz mesleği gönülden seçmelisiniz.Unutmayın bu meslek seçiminiz bütün hayatınızı etkileyecektir.Otobüs İşletmeciliği Mesleği ile ilgili bilgiler aşağıda mevcuttur.Lütfen iyice inceleyip kararınızı veriniz.Web sitemize diğer meslek tanıtımlarınıda bulabilirsiniz.

Otobüs İşletmeciliği


Programın Amacı

Otobüs işletmeciliği programının amacı, ulaştırma ve turizm sektöründeki işletmelerin kurulması ve yönetimi alanında çalışacak elemanları yetiştirmektir.
Programda Okutulan Belli Başlı Dersler

Otobüs işletmeciliği programında matematik, istatistik, temel hukuk, ekonomi, davranış bilimleri, genel trafik bilgisi, turizm ve seyahat sosyolojisi, personel yönetimi, hizmet pazarlaması, halkla ilişkiler ve zorunlu İngilizce’den başka Almanca da okutulmaktadır.
Gereken Nitelikler

Bu programda okumak isteyenlerin, sosyal bilimlere ilgili başkalarını etkileyebilen, insanları yönetebilen, insanlara saygılı, girişken, sorunlara çabuk ve pratik çözümler üretebilen kimseler olmaları gerekir. Yabancı dil, bilgisayar bilmek ve yaratıcılık meslekte başarıyı artırabilir.
Mezunların kazandıkları Unvan ve Yaptıkları İşler

Otobüs işletmeciliği programını bitirenlere “Meslek Elemanı” unvanı verilir. Mezunlar “Otobüs İşletmecisi” olarak görev alabilirler. Otobüs işletmecilerinin görevleri, otobüs işletmeleri kurmak, bunları güvenli ekonomik, müşteri hoşnut edecek şekilde yönetmek ve geliştirmek için gerekli planları yapmak ve uygulanmasını sağlamaktır.
Çalışma Alanları

Otobüs işletmeciliği konusunda ilk defa yüksek öğrenim düzeyinde eğitim verilmektedir. Ülkemizde giderek gelişen turizm hizmetlerinde bu mezunlara ihtiyaç duyulmaktadır. Sermayesi olanlar kendi işlerini kurabilirler.
Otobüs İşletmeciliği ile ilgili bilgi paylaşımımız bu kadar web sitemizde 100 den çok meslek tanıtımı yer almaktadır.Dilerseniz diğer mesleklerede göz atabilirsiniz. İyi günler.

Saygılarımızla Sifrex.com Yönetimi

Otobüs İşletmeciliği nasıl bir meslektir,Otobüs İşletmeciliği ile ilgili bilgiler,Otobüs İşletmeciliği detayları

Yorum Gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir