Özel Güvenlik ve Koruma Meslek Tanıtımı

Hepiniz Üniversiteye gireceksiniz ve belirli bölümlerde karar vermek mecburiyetinde kalacaksınız.Seçmek istediğiniz mesleği gönülden seçmelisiniz.Unutmayın bu meslek seçiminiz bütün hayatınızı etkileyecektir.Özel Güvenlik ve Koruma Mesleği ile ilgili bilgiler aşağıda mevcuttur.Lütfen iyice inceleyip kararınızı veriniz.Web sitemize diğer meslek tanıtımlarınıda bulabilirsiniz.

Özel Güvenlik ve Koruma


Programın Amacı

Özel Güvenlik ve Koruma Programının amacı; fabrikalar, oteller, mağazalar, alışveriş merkezi, bankalar, kamuya ve özel sektöre ait binaların ve insanları koruma ve kollama hizmeti yapacak ve bu hizmetleri yönetecek eleman yetiştirmektir.
Programda Okutulan Belli Başlı Dersler

Özel Güvenlik ve Koruma programında sosyoloji, toplum psikolojisi, temel hukuk, davranış bilimleri, istatistik, bilgisayar yabancı dil gibi temel dersler ve güvenlik sistemleri, güvenlik iletişimi, yangın güvenliği, patlayıcı maddeler, silah bilgisi, iş hukuku ve halkla ilişkiler gibi dersler okutulmakta, uygulama yaptırılmaktadır.
Gereken Nitelikler

Özel Güvenlik ve Koruma Programında eğitim almak kız öğrencilerin en az 1,65 cm ve erkek öğrencilerin 1,70 cm boyunda olmaları, kilolarının boylarına oranla 10 kg eksi-artı değerde olması, bedence tam sağlıklı olmaları ve bunu tam teşekküllü bir sağlık kurumundan alacakları raporla kanıtlamaları, soğukkanlı olmaları gerekir.
Mezunların kazandıkları Unvan ve Yaptıkları İşler

Özel Güvenlik ve Koruma programını bitirenlere Ön Lisans Diploması ve “Güvenlik Elemanı” unvanı verilir. Güvenlik elemanları özel ve resmi iş yerlerinde güvenliğin korunması için çalışma planı hazırlar, görevlileri belirler, gerekli malzemeyi sağlar ve güvenliğin korunması için yapılan çalışmaların raporunu yazar
Çalışma Alanları

Güvenlik elemanları kamu ve özel sektörde çalışma olanağı bulabilirler.
Özel Güvenlik ve Koruma ile ilgili bilgi paylaşımımız bu kadar web sitemizde 100 den çok meslek tanıtımı yer almaktadır.Dilerseniz diğer mesleklerede göz atabilirsiniz. İyi günler.

Saygılarımızla Sifrex.com Yönetimi

Özel Güvenlik ve Koruma nasıl bir meslektir,Özel Güvenlik ve Koruma ile ilgili bilgiler,Özel Güvenlik ve Koruma detayları

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir