Pancar Yetiştiriciliği ve ?eker Teknolojisi Meslek Tanıtımı

Hepiniz Üniversiteye gireceksiniz ve belirli bölümlerde karar vermek mecburiyetinde kalacaksınız.Seçmek istediğiniz mesleği gönülden seçmelisiniz.Unutmayın bu meslek seçiminiz bütün hayatınızı etkileyecektir.Pancar Yetiştiriciliği ve ?eker Teknolojisi Mesleği ile ilgili bilgiler aşağıda mevcuttur.Lütfen iyice inceleyip kararınızı veriniz.Web sitemize diğer meslek tanıtımlarınıda bulabilirsiniz.

Pancar Yetiştiriciliği ve ?eker Teknolojisi


Programın Amacı

Pancar Yetiştiriciliği ve ?eker Teknolojisi programının amacı, şeker endüstrisi için, pancar yetiştiriciliğinden şeker üretimine kadar, çeşitli kademelerde görev alacak ara elemanları yetiştirmektir.
Programda Okutulan Belli Başlı Dersler

Pancar Yetiştiriciliği ve ?eker Teknolojisi programında, temel derslerin yanı sıra, botanik, genel kimya, toprak bilgisi, ekonomi, tarım ekolojisi, bitki fizyolojisi, sulama, biyometri, şeker pancarı hastalıkları, pancar bakımında mekanizasyon, şeker pancarı ıslahı ve tohumculuğu, gübreler ve gübreleme, organizasyon ve mevzuat gibi dersler okutulur ve uygulama yaptırılır.
Gereken Nitelikler

Pancar Yetiştiriciliği ve ?eker Teknolojisi programında okumak isteyenlerin, fen derslerine ilgili ve bu alanda başarılı, bedence sağlam ve dayanıklı, dikkatli ve sabırlı kişiler olmaları gerekir.
Mezunların kazandıkları Unvan ve Yaptıkları İşler

Pancar Yetiştiriciliği ve ?eker Teknolojisi programını bitirenlere “Pancar ve ?eker Teknikeri” unvanı verilir. Mezunlar, kooperatif ve teşkilatlarda ekspertiz, pancar dikimi ve hasat işleri işçilerin yönetimi, fabrikalarda çeşitli üretim kademelerinde, ana ve ara eleman olarak çalışırlar.
Çalışma Alanları

Pancar Yetiştiriciliği ve ?eker Teknolojisi programından mezun olanlar, ilgili kamu kurumlarında çalışabilecekleri gibi pancar kooperatiflerinde, şeker fabrikalarında yetiştiricilikten üretime kadar tüm kademelerde görev alabilir, isterlerse kendileri de pancar yetiştiricisi olabilirler.
Pancar Yetiştiriciliği ve ?eker Teknolojisi ile ilgili bilgi paylaşımımız bu kadar web sitemizde 100 den çok meslek tanıtımı yer almaktadır.Dilerseniz diğer mesleklerede göz atabilirsiniz. İyi günler.

Saygılarımızla Sifrex.com Yönetimi

Pancar Yetiştiriciliği ve ?eker Teknolojisi nasıl bir meslektir,Pancar Yetiştiriciliği ve ?eker Teknolojisi ile ilgili bilgiler,Pancar Yetiştiriciliği ve ?eker Teknolojisi detayları

Yorum Gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir