Radyo ve Televizyon Programcılığı Meslek Tanıtımı

Hepiniz Üniversiteye gireceksiniz ve belirli bölümlerde karar vermek mecburiyetinde kalacaksınız.Seçmek istediğiniz mesleği gönülden seçmelisiniz.Unutmayın bu meslek seçiminiz bütün hayatınızı etkileyecektir.Radyo ve Televizyon Programcılığı Mesleği ile ilgili bilgiler aşağıda mevcuttur.Lütfen iyice inceleyip kararınızı veriniz.Web sitemize diğer meslek tanıtımlarınıda bulabilirsiniz.

Radyo ve Televizyon Programcılığı


Programın Amacı

Radyo ve televizyon programcılığı programının amacı, radyo ve televizyon kurumlarına nitelikli ara eleman yetiştirmektir.
Programda Okutulan Belli Başlı Dersler

Radyo ve televizyon programcılığı programında, genel kültür derslerinin yanı sıra kitle iletişim araçları, iletişim teorisi, serigrafi, halkla ilişkiler, bilgisayar, radyo televizyon program tekniği, televizyon tekniği gibi dersler okutulur ve uygulama yaptırılır.
Gereken Nitelikler

Radyo ve televizyon programcılığı programında okumak isteyenlerin, sözel yeteneği gelişmiş, yaratıcı, sabırlı, dikkatli, işine özen gösteren, zengin bir kültür birikimine sahip, okumayı seven, radyo ve televizyon alanına ilgili, detaylara önem veren kişiler olmaları gerekir.
Mezunların kazandıkları Unvan ve Yaptıkları İşler

Radyo ve televizyon programcılığı programını bitirenlere “Radyo Televizyon Meslek Elemanı” unvanı verilir. Mezunlar, TRT ile özel televizyon ve radyo kuruluşlarında program hazırlanması ve yayınlarında aktif görev alırlar.
Çalışma Alanları

Radyo ve televizyon programcılığından mezun olanlar özel ve kamu ya ait radyo ve televizyon kurumlarında görev alırlar.
Radyo ve Televizyon Programcılığı ile ilgili bilgi paylaşımımız bu kadar web sitemizde 100 den çok meslek tanıtımı yer almaktadır.Dilerseniz diğer mesleklerede göz atabilirsiniz. İyi günler.

Saygılarımızla Sifrex.com Yönetimi

Radyo ve Televizyon Programcılığı nasıl bir meslektir,Radyo ve Televizyon Programcılığı ile ilgili bilgiler,Radyo ve Televizyon Programcılığı detayları

Yorum Gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir