Radyo ve Televizyon Tekniği Meslek Tanıtımı

Hepiniz Üniversiteye gireceksiniz ve belirli bölümlerde karar vermek mecburiyetinde kalacaksınız.Seçmek istediğiniz mesleği gönülden seçmelisiniz.Unutmayın bu meslek seçiminiz bütün hayatınızı etkileyecektir.Radyo ve Televizyon Tekniği Mesleği ile ilgili bilgiler aşağıda mevcuttur.Lütfen iyice inceleyip kararınızı veriniz.Web sitemize diğer meslek tanıtımlarınıda bulabilirsiniz.

Radyo ve Televizyon Tekniği


Programın Amacı

Radyo ve Televizyon Tekniği programının amacı, özel ve resmi radyo ve televizyon kuruluşlarına teknik bilgiye sahip ara eleman yetiştirmektir.
Programda Okutulan Belli Başlı Dersler

Radyo ve televizyon tekniği programında genel kültür derslerinin yanı sıra görüntü tekniği, ses tekniği, radyo yayın sistemleri, yeni iletişim teknolojileri, ileri lojik ve mikro işlemciler, stüdyo ve elektronik görüntü efekti, sistem teknolojisi, sayısal ses kayıt ve tekniği, kamera ve ışık, ses kayıt ve kurgu, stüdyo tekniği gibi dersler okutulur ve uygulama yaptırılır.
Gereken Nitelikler

Radyo ve televizyon tekniği programında okumak isteyenlerin üstün şekil algısına sahip yaratıcı, dikkatli, radyo ve televizyona ilgi duyan, ayrıntılara dikkat eden ve iyi bir algılama yeteneğine sahip kişiler olmaları gerekir.
Mezunların kazandıkları Unvan ve Yaptıkları İşler

Radyo ve televizyon tekniği programını bitirenlere “Radyo Televizyon Teknikeri” unvanı verilir. Radyo ve televizyon teknikerleri radyo ve televizyon cihazlarının kurulması, bakımı ve onarımı ile ilgili işleri yürütürler. Çalışma Alan arı Radyo ve televizyon programını bitirenler özel ve kamu teşebbüslerine ait radyo, TV ve program yapım merkezlerinde özellikle teknik alanlarda (operasyon, bakım,onarım) görev almaktadırlar.
Radyo ve Televizyon Tekniği ile ilgili bilgi paylaşımımız bu kadar web sitemizde 100 den çok meslek tanıtımı yer almaktadır.Dilerseniz diğer mesleklerede göz atabilirsiniz. İyi günler.

Saygılarımızla Sifrex.com Yönetimi

Radyo ve Televizyon Tekniği nasıl bir meslektir,Radyo ve Televizyon Tekniği ile ilgili bilgiler,Radyo ve Televizyon Tekniği detayları

Yorum Gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir