Seracılık Meslek Tanıtımı

Hepiniz Üniversiteye gireceksiniz ve belirli bölümlerde karar vermek mecburiyetinde kalacaksınız.Seçmek istediğiniz mesleği gönülden seçmelisiniz.Unutmayın bu meslek seçiminiz bütün hayatınızı etkileyecektir.Seracılık Mesleği ile ilgili bilgiler aşağıda mevcuttur.Lütfen iyice inceleyip kararınızı veriniz.Web sitemize diğer meslek tanıtımlarınıda bulabilirsiniz.

Seracılık


Programın Amacı

Seracılık programının amacı, seralarda sebze ve çiçek üretimi ile ilgili çalışmaları yürütecek insan gücünü yetiştirmektir.
Programda Okutulan Belli Başlı Dersler

Seracılık programında, bitki-çevre ilişkileri, sera toprağı ve gübreleme, sera sulama yöntemleri, seraların yapısal özellikleri ve uygulamalı seracılık gibi dersler okutulmaktadır.
Gereken Nitelikler

Seracılık programına girmek isteyen bir kimsenin biyoloji alanında başarılı olması, bitki yetiştirmekten hoşlanması gerekir. Ayrıca, seracılık alanında çalışacak kişilerin ekonomiye ve ticarete ilgi duymaları beklenir.
Mezunların kazandıkları Unvan ve Yaptıkları İşler

Seracılık programını bitirenlere “”Seracılık Teknikeri”” unvanı verilir. Seracılık teknikeri, seraların yapımı, ışıklandırılması, havalandırılması, ısı ve nem derecelerinin ayarlanması, serada yetişecek bitkiler ile ilgili kültürel işlemlerin yapılması, bitki bakımı ve ürünlerin pazarlanması gibi işleri yürütür.
Çalışma Alanları

Seracılık teknikeri devlet sektörüne veya özel sektöre ait seralarda çalışabileceği gibi kendisi özel seralar kurabilir. Seracılık ülkemizde giderek yaygınlaşan bir çalışma alanıdır.
Seracılık ile ilgili bilgi paylaşımımız bu kadar web sitemizde 100 den çok meslek tanıtımı yer almaktadır.Dilerseniz diğer mesleklerede göz atabilirsiniz. İyi günler.

Saygılarımızla Sifrex.com Yönetimi

Seracılık nasıl bir meslektir,Seracılık ile ilgili bilgiler,Seracılık detayları

Yorum Gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir