Seracılık ve Süs Bitkileri Yetiştiriciliği Meslek Tanıtımı

Hepiniz Üniversiteye gireceksiniz ve belirli bölümlerde karar vermek mecburiyetinde kalacaksınız.Seçmek istediğiniz mesleği gönülden seçmelisiniz.Unutmayın bu meslek seçiminiz bütün hayatınızı etkileyecektir.Seracılık ve Süs Bitkileri Yetiştiriciliği Mesleği ile ilgili bilgiler aşağıda mevcuttur.Lütfen iyice inceleyip kararınızı veriniz.Web sitemize diğer meslek tanıtımlarınıda bulabilirsiniz.

Seracılık ve Süs Bitkileri Yetiştiriciliği


Programın Amacı

Seracılık ve süs bitkileri yetiştiriciliği programının amacı, kaliteli sebze üretimi, park ve bakıcıları, otelleri süs bitkisi yetiştirmek üzere eğitim yapmaktır.
Programda Okutulan Belli Başlı Dersler

Seracılık ve süs bitkileri yetiştiriciliği programında zirai botanik, bitki üretim teknikleri, sera yapım tekniği, meteoroloji, işletmecilik bilgisi, sera bitkileri ve hastalıkları, park ve bahçe düzenlemesi, sera ürünleri ambalajlaması gibi dersler okutulmakta ve uygulama yaptırılmaktadır.
Gereken Nitelikler

Seracılık ve süs bitkileri yetiştiriciliği programında okumak isteyenlerin biyolojiye ilgili açık havada çalışmaktan ve bitki üretmekten hoşlanan kimseler olmaları gerekir. Yaratıcılık meslekte başarıyı artıran bir etmendir.
Mezunların kazandıkları Unvan ve Yaptıkları İşler

Seracılık ve süs bitkileri programını bitirenlere “”Seracılık ve Süs Bitkileri Teknikeri”” unvanı verilir. Seracılık ve süs bitkileri teknikeri seralarda ve bahçelerde sebze üreticilerine danışmanlık yapar. Kesme çiçek, saksılı çiçek, park ve bahçe çiçekleri üretim merkezlerinde tohumların işleri sebze ve çiçeklerin verimli ve kaliteli bir biçimde üretimi için gerekli sulama, gübreleme, ilaçlama işlemlerini yapar, ürünün pazarlanmasını sağlar.
Çalışma Alanları

Seracılık ve süs bitkileri teknikerleri seracılık ve çiçek yapan çiftliklerde, gübre şirketlerinde iş bulabilirler. Girişimci alanlar kendi işletmelerini kurabilirler.
Seracılık ve Süs Bitkileri Yetiştiriciliği ile ilgili bilgi paylaşımımız bu kadar web sitemizde 100 den çok meslek tanıtımı yer almaktadır.Dilerseniz diğer mesleklerede göz atabilirsiniz. İyi günler.

Saygılarımızla Sifrex.com Yönetimi

Seracılık ve Süs Bitkileri Yetiştiriciliği nasıl bir meslektir,Seracılık ve Süs Bitkileri Yetiştiriciliği ile ilgili bilgiler,Seracılık ve Süs Bitkileri Yetiştiriciliği detayları

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir