Serigrafi Meslek Tanıtımı

Hepiniz Üniversiteye gireceksiniz ve belirli bölümlerde karar vermek mecburiyetinde kalacaksınız.Seçmek istediğiniz mesleği gönülden seçmelisiniz.Unutmayın bu meslek seçiminiz bütün hayatınızı etkileyecektir.Serigrafi Mesleği ile ilgili bilgiler aşağıda mevcuttur.Lütfen iyice inceleyip kararınızı veriniz.Web sitemize diğer meslek tanıtımlarınıda bulabilirsiniz.

Serigrafi


Programın Amacı

Serigrafi programının amacı, endüstrinin ihtiyacı olan uygulamalı sanat dalında ara insan gücünü yetiştirmektir.
Programda Okutulan Belli Başlı Dersler

Serigrafi programında, temel sanat eğitimi, sanat tarihi, özgün baskı teknikleri, özgün baskı uygulama, teknik resim, perspektif desen, ışık ve renk bilgisi gibi dersler okutulmaktadır.
Gereken Nitelikler

Serigrafi programına girmek isteyenlerin, üstün bir şekil ve uzay yeteneğine, renkleri ayırdedebilme, gözü ve eli eşgüdüm halinde çalıştırabilme gücüne, estetik gücüne sahip güzel sanatlara ilgili bir kimse olması gereklidir.
Mezunların kazandıkları Unvan ve Yaptıkları İşler

Serigrafi programını bitirenlere “”Serigraf “” unvanı verilir. Serigrafi, ilk örneklerinin asırlarca önce, Çin”de yapıldığı “”İpek Ekran”” olarak tanımlanan bir çeşit baskı tekniği olup serigraflar önceden belirlenen herhangi bir görüntünün kâğıt, kumaş, seramik vb. malzemeler üzerinde aktarılması ile ilgili işlemleri yürütür.
Çalışma Alanları

Serigraflar dokuma veya duvar kağıdı üreten fabrikalarda çalışabileceği gibi, kendisi de bağımsız imalathane açabilir.
Serigrafi ile ilgili bilgi paylaşımımız bu kadar web sitemizde 100 den çok meslek tanıtımı yer almaktadır.Dilerseniz diğer mesleklerede göz atabilirsiniz. İyi günler.

Saygılarımızla Sifrex.com Yönetimi

Serigrafi nasıl bir meslektir,Serigrafi ile ilgili bilgiler,Serigrafi detayları

Yorum Gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir