Uluslararası Ticaret Yönetimi Meslek Tanıtımı

Hepiniz Üniversiteye gireceksiniz ve belirli bölümlerde karar vermek mecburiyetinde kalacaksınız.Seçmek istediğiniz mesleği gönülden seçmelisiniz.Unutmayın bu meslek seçiminiz bütün hayatınızı etkileyecektir.Uluslararası Ticaret Yönetimi Mesleği ile ilgili bilgiler aşağıda mevcuttur.Lütfen iyice inceleyip kararınızı veriniz.Web sitemize diğer meslek tanıtımlarınıda bulabilirsiniz.

Uluslararası Ticaret Yönetimi


Programın Amacı

Uluslararası Ticaret Yönetimi programının amacı, uluslararası alanda ticari faaliyet gösteren firmalara orta kademe yönetici veya üst kademe yönetici yardımcısı yetiştirmektir.
Programda Okutulan Belli Başlı Dersler

Uluslararası Ticaret Yönetimi programında bilgisayar, işletme istatistiği, işletme yönetimi ve organizasyon, finansal muhasebe, mikroekonomi, yabancı dil, pazarlama yönetimi, finansal kurumlar ve pazarlar,uluslararası işletmecilik ve ticaret çevresi gibi dersler okutulur.
Gereken Nitelikler

Uluslararası Ticaret Yönetimi programında okumak isteyenlerin ekonomik, sosyal ve politik olaylarla ilgili, kolay iletişim kurabilen, yabancı dil öğrenmeye istekli kişiler olmaları gerekir.
Mezunların kazandıkları Unvan ve Yaptıkları İşler

Uluslararası Ticaret Yönetimi programını bitirenler “Uluslararası Ticaret Meslek Elemanı” unvanı alırlar. Mezunlar, ulusal ya da uluslararası faaliyet gösteren firmalarda, finans, muhasebe ve araştırma bölümlerinde yönetici yardımcısı olarak çalışabilir, başarıları ölçüsünde yükselebilirler.
Çalışma Alanları

Uluslararası Ticaret Yönetimi programından mezun olanlar, dış ticaret konusunda bilgili olduklarından kamu kurum ve kuruluşlarında, özel işletmelerde kolaylıkla iş bulabilirler. İş alanları daha çok dış ticaretin ağırlıklı olarak yapıldığı büyük şehirlerdir.
Uluslararası Ticaret Yönetimi ile ilgili bilgi paylaşımımız bu kadar web sitemizde 100 den çok meslek tanıtımı yer almaktadır.Dilerseniz diğer mesleklerede göz atabilirsiniz. İyi günler.

Saygılarımızla Sifrex.com Yönetimi

Uluslararası Ticaret Yönetimi nasıl bir meslektir,Uluslararası Ticaret Yönetimi ile ilgili bilgiler,Uluslararası Ticaret Yönetimi detayları

Yorum Gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir