Sualtı Meslek Tanıtımı

Hepiniz Üniversiteye gireceksiniz ve belirli bölümlerde karar vermek mecburiyetinde kalacaksınız.Seçmek istediğiniz mesleği gönülden seçmelisiniz.Unutmayın bu meslek seçiminiz bütün hayatınızı etkileyecektir.Sualtı Mesleği ile ilgili bilgiler aşağıda mevcuttur.Lütfen iyice inceleyip kararınızı veriniz.Web sitemize diğer meslek tanıtımlarınıda bulabilirsiniz.

Sualtı


Programın Amacı

Sualtı programının amacı, deniz kurtarma işlerinde ve deniz araştırmalarında çalışacak elemanları yetiştirmektir.
Programda Okutulan Belli Başlı Dersler

Sualtı programında fizik, kimya, biyoloji gibi temel bilim alanı ile ilgili dersler yanında oşinografi, scuba dalgıçlığı, sualtı arkeolojisi, sualtı arama yöntemleri, dalış sağlığı ve fizik kondisyon eğitimi, sualtı tehlikeleri, gemi kurtarma dalgıçlığı gibi dersler verilir.
Gereken Nitelikler

Sualtı programına girmek isteyenlerin bedence güçlü, uzun zaman sualtında kalabilmeye dayanıklı kimseler olmaları gereklidir.
Mezunların kazandıkları Unvan ve Yaptıkları İşler

Sualtı programını bitirenler “”Dalgıç””, “”Kurbağa Adam””, “”Balıkadam”” unvanları ile çalışırlar. Balıkadamlar batık gemilerdeki eşyaların, sualtındaki arkeolojik eserlerin çıkarılması, sualtı inşaatı, sualtı film ve fotoğrafçılığı, karışım gaz dalgıçlığı, dalış turizmi gibi çalışmaları yapar.
Çalışma Alanları

Mezunlar Ulaştırma Bakanlığına bağlı gemi ve limanlarda, deniz araştırmaları ile ilgili resmi ve özel kuruluşlarda çalışabilirler.
Sualtı ile ilgili bilgi paylaşımımız bu kadar web sitemizde 100 den çok meslek tanıtımı yer almaktadır.Dilerseniz diğer mesleklerede göz atabilirsiniz. İyi günler.

Saygılarımızla Sifrex.com Yönetimi

Sualtı nasıl bir meslektir,Sualtı ile ilgili bilgiler,Sualtı detayları

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir