Subtropik İklim Bitkileri Meslek Tanıtımı

Hepiniz Üniversiteye gireceksiniz ve belirli bölümlerde karar vermek mecburiyetinde kalacaksınız.Seçmek istediğiniz mesleği gönülden seçmelisiniz.Unutmayın bu meslek seçiminiz bütün hayatınızı etkileyecektir.Subtropik İklim Bitkileri Mesleği ile ilgili bilgiler aşağıda mevcuttur.Lütfen iyice inceleyip kararınızı veriniz.Web sitemize diğer meslek tanıtımlarınıda bulabilirsiniz.

Subtropik İklim Bitkileri


Programın Amacı

Subtropik İklim Bitkileri programının amacı, özellikle ılıman-yarı ılıman iklimlere sahip bölgelerde yetiştirilen, önemli ekonomik getirisi olan bitkiler ağırlıkta olmak üzere, tarla bitkileri, bahçe bitkileri ve örtü altı meyve-sebze yetiştiriciliğine yönelik tarımsal üretim tekniklerinin ve modern tarım teknolojilerinin uygulanmasında görev alacak ara elemanlar yetiştirmektir.
Programda Okutulan Belli Başlı Dersler

Subtropik İklim Bitkileri programında, bahçe bitkileri, genel meyvecilik ve sebzecilik, botanik, bitki besleme ve koruma, subtropik ve tropik meyveler, sera ve turunçgil yetiştiriciliği, tarımsal pazarlama gibi dersler okutulur.
Gereken Nitelikler

Bu programa girmek isteyen öğrencilerin biyoloji ve tarım konularına ilgi duymaları gerekir. Bu meslek elemanlarının doğa ve çevre bilinci gelişmiş, bedence sağlam ve dayanıklı kimseler olmaları beklenir.
Mezunların kazandıkları Unvan ve Yaptıkları İşler

Bu programdan mezun olanlara “”Subtropik İklim Bitkileri Teknikeri”” unvanı verilmektedir. Mezunlar ziraat mühendisine yardımcı eleman olarak tarımsal üretim alanının seçimi ve ıslahı, sera yapımı ve üretime hazırlanması, tohum ve fide seçimi gibi tarımsal işlemlerin yürütülmesinde görev yaparlar.
Çalışma Alanları

Subtropik iklim bitkileri teknikerleri, kamu sektöründe; tarım Bakanlığı ve belediyelerde, özel sektöre ait tarım işletmelerinde, tarıma dayalı sanayi ve gıda işletmelerinde çalışabilirler.
Subtropik İklim Bitkileri ile ilgili bilgi paylaşımımız bu kadar web sitemizde 100 den çok meslek tanıtımı yer almaktadır.Dilerseniz diğer mesleklerede göz atabilirsiniz. İyi günler.

Saygılarımızla Sifrex.com Yönetimi

Subtropik İklim Bitkileri nasıl bir meslektir,Subtropik İklim Bitkileri ile ilgili bilgiler,Subtropik İklim Bitkileri detayları

Yorum Gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir