SÜLEYMAN DEMİREL ÜNİVERSİTESİ TANITIMI

Üniversiteye yeni başlayacakların verecekleri tercihlerde üniversitelerini iyi tanımaları gerekmektedir.SÜLEYMAN DEMİREL ÜNİVERSİTESİ hakkındaki bilgiler aşağıda mevcuttur.Bir üniversiteyi iyi tanımadan kesinlikle tercihinizi vermeyiniz.
Tercihlerinizi yaparken mutlaka birinden destek isteyiniz.Dersaneye veya okuldaki rehberlik hocalarınızdan yardım isteyebilirsiniz.İyi Günler

SÜLEYMAN DEMİREL ÜNİVERSİTESİ

Üniversite Türü: Devlet 

Kuruluş Tarihi: 3.7.1992

Telefon: 246-211 1000

Faks: 246-237 0431 

Internet: www.sdu.edu.tr

Adres: Süleyman Demirel Üniversitesi 32260 Çünür Isparta

Öğrenim Dili: Türkçe

Yerleşim: Kampüs Isparta ? İstanbul karayolu üzerinde şehir merkezine 8 km uzaklıkta bulunuyor.

Akademik birimler: Üniversite bünyesinde 12 fakülte, 2 yüksekokul, 14 meslek yüksekokulu, 4 enstitü ve 12 araştırma merkezi bulunuyor.

Barınma: Merkez kampüste kız ve erkek öğrencilerin barınabileceği modern yurtlar var. Bunun yanında Burdur, Eğirdir ve Yalvaç?ta da yurtlar bulunuyor.

Beslenme: Isparta ve Burdur?da bulunan birimlerle yemek ihtiyacı karşılanıyor. Yalvaç, Keçiborlu ve Eğirdir kendi mutfaklarıyla hizmet veriyor. Ayrıca öğrenciler kampüsteki kafeteryalardan yararlanabiliyor. 

Teknoloji: Tüm akademik birimler internete bağlanmış durumda. Merkez kütüphane bilgisayar otomasyonu ile hizmet veriyor.

Sağlık hizmetleri: Mediko ? Sosyal Merkezi?nde 3 pratisyen hekim, 2 diş doktoru ve 3 hemşire hastalara yardımcı olmaya çalışıyor.

Barınma: Kredi ve Yurtlar Kurumu’na ait kız ve erkek yurtları bulunuyor. Isparta Merkez kampusunda 1807 kız, 1440 erkek toplam 3247 kapasiteli yurt bulunuyor. Atabey’de 160, Eğirdir’de 204, Şarkikaraağaç’da 160, Burdur’da 1484 kapasiteli yurtlar bulunuyor. 

Burs: Fakülte ve yüksekokul müdürlükleri başvuru yapan öğrencileri araştırarak ihtiyacı bulunan öğrencileri belirliyor. Üniversite yönetim kurulu kararı ile belirlenen ihtiyaç sahibi öğrenciler, burs ve yardımlar alıyor. 

Genel Bilgi: Süleyman Demirel üniversitesi’nin öğrenim dili Türkçe. Ancak işletme, çevre mühendisliği, elektronik ve haberleşme mühendisliği, tekstil mühendisliği, gıda mühendisliği ve ziraat mühendisliği bölümlerinde bir yıl süreli zorunlu İngilizce hazırlık programı bulunuyor. İngilizce yeterlik sınavını başaranlar doğrudan birinci sınıfa başlıyor.

Bilgi- işlem merkezinde yer alan sunucular ve iş istasyonlarının yanı sıra her fakültede multimedya destekli kişisel bilgisayarların yer aldığı öğrenci laboratuvarları kurulu. Bilgi işlem merkezinde web, mail, ftp hizmetlerinin yanı sıra çeşitli kurslar da veriliyor.

Kuruluş yıllarında yalnızca sahası ve kapalı spor salonu bulunan üniversite spor tesislerini oldukça genişletti. Tesislerde step, aerobik, jimnastik ve aletli jimnastik yapılabilecek

Rektörün Adaylara Mesajı: "Genç üniversitemiz yeni eğitim öğretim yılına başlarken özellikle son beş yıl içinde eğitim ve araştırma etkinliklerinde elde ettiğimiz başarılı sonuçlarla gurur duyuyoruz. Bu yıl 12. kuruluş yıldönümünü kutlayan üniversitemizin bugünkü konuma ulaşması Atatürk ilkelerini benimsemiş genç, dinamik kadromuzun ve çalışkan öğrencilerimizin eseridir. Üniversitemiz gerçekleştirdiği çalışmalar ile ülkemizdeki sayılı üniversiteler arasında yerini almıştır." 

Şimdilik SÜLEYMAN DEMİREL ÜNİVERSİTESİ hakkındaki bilgiler bu kadar.Daha çok detayı öğrenmek için web sitelerini ziyaret ediniz veya irtibat numaralarından iletişime geçerek daha detalı bilgi alınız.

Saygılarımızla Sifrex.com Yönetimi

SÜLEYMAN DEMİREL ÜNİVERSİTESİ telefon numarası,SÜLEYMAN DEMİREL ÜNİVERSİTESİ nerede,SÜLEYMAN DEMİREL ÜNİVERSİTESİ bilgileri,SÜLEYMAN DEMİREL ÜNİVERSİTESİ nasıl bir üniversite,SÜLEYMAN DEMİREL ÜNİVERSİTESİ kapasitesi,SÜLEYMAN DEMİREL ÜNİVERSİTESİ ili,SÜLEYMAN DEMİREL ÜNİVERSİTESİ bölümleri

Yorum Gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir