Sıhhi Tesisat Meslek Tanıtımı

Hepiniz Üniversiteye gireceksiniz ve belirli bölümlerde karar vermek mecburiyetinde kalacaksınız.Seçmek istediğiniz mesleği gönülden seçmelisiniz.Unutmayın bu meslek seçiminiz bütün hayatınızı etkileyecektir.Sıhhi Tesisat Mesleği ile ilgili bilgiler aşağıda mevcuttur.Lütfen iyice inceleyip kararınızı veriniz.Web sitemize diğer meslek tanıtımlarınıda bulabilirsiniz.

Sıhhi Tesisat


Programın Amacı

Sıhhi tesisat programının amacı sıhhi tesisat, ısıtma tesisatı konularında, mühendis ile usta ve işçi arasında görev yapacak ana elemanları yetiştirmektir.
Programda Okutulan Belli Başlı Dersler

Sıhhi tesisat programında matematik, elektrik, teknik resim gibi temel konularla ilgili derslerden başka, ısıtma, soğutma tesisatı, kazanlar, boru sistemleri, iklimlendirme tesisatı, doğal gaz, temiz-su tesisatı, yalıtım teknolojisi gibi dersler okutulmakta ve uygulamalar yaptırılmaktadır.
Gereken Nitelikler

Bu alana girmek isteyen lise ve dengi okul öğrencilerinin fen ve matematik derslerinde başarılı, planlı çalışmayı seven, güç gerektiren işlerle uğraşmayı seven ve sağlığı buna müsait olan, sıcak veya soğuğa karşı dayanıklı kişiler olmaları gereklidir.
Mezunların kazandıkları Unvan ve Yaptıkları İşler

Sıhhi tesisat programını bitirenlere “”Sıhhi Tesisat Teknikeri”” unvanı verilir. Sıhhi tesisat teknikeri makine mühendisi tarafından hazırlanan tesisat projelerini inceler, gereken malzemenin satın alınmasını sağlar, denetimini yapar çalışacak elemanların seçimini yapar, tesisatın üretiminde kuruluşunda makine mühendisine yardımcı olur, işin bitiminde denetimini yapar.
Çalışma Alanları

Sıhhi tesisat teknikerleri, sıhhi tesisat üretim fabrikalarda ve tesisat döşeyen firmalarda görev yaparlar.
Sıhhi Tesisat ile ilgili bilgi paylaşımımız bu kadar web sitemizde 100 den çok meslek tanıtımı yer almaktadır.Dilerseniz diğer mesleklerede göz atabilirsiniz. İyi günler.

Saygılarımızla Sifrex.com Yönetimi

Sıhhi Tesisat nasıl bir meslektir,Sıhhi Tesisat ile ilgili bilgiler,Sıhhi Tesisat detayları

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir