Tarımsal Sulama Yönetimi Meslek Tanıtımı

Hepiniz Üniversiteye gireceksiniz ve belirli bölümlerde karar vermek mecburiyetinde kalacaksınız.Seçmek istediğiniz mesleği gönülden seçmelisiniz.Unutmayın bu meslek seçiminiz bütün hayatınızı etkileyecektir.Tarımsal Sulama Yönetimi Mesleği ile ilgili bilgiler aşağıda mevcuttur.Lütfen iyice inceleyip kararınızı veriniz.Web sitemize diğer meslek tanıtımlarınıda bulabilirsiniz.

Tarımsal Sulama Yönetimi


Programın Amacı

Tarımsal Sulama Yönetimi programının amacı, tarım alanlarında su dağıtımını, sulama sistemlerinin bakımını, tesviye ve toplulaştırma projesini yürütecek, özel sulama projeleri hazırlayacak ara elemanları yetiştirmektir.
Programda Okutulan Belli Başlı Dersler

Tarımsal sulama yönetimi programında temel derslerin yanı sıra hidroloji, meteoroloji, hidrolik, toprak su ilişkileri, yer altı suları ve yararlanma, toprak su yapıları, yüzey sulama sistemleri, drenaj sistemleri, arazi tapulaştırma, sulama organizasyonu, arazi tesviyesi, arazi ıslahı gibi dersler okutulur ve uygulama yaptırılır.
Gereken Nitelikler

Tarımsal sulama yönetimi programında okumak isteyenlerin biyolojiye ilgili ve bu alanda başarılı, plan uygulama yeteneği olan, arazi koşullarında çalışmayı seven, dayanıklı, dikkatli, kişiler olmaları gerekir.
Mezunların kazandıkları Unvan ve Yaptıkları İşler

Tarımsal sulama yönetimi programını bitirenlere “Tarımsal Sulama Teknikeri” unvanı verilir. Tarımsal Sulama teknikerleri, sulama sistemlerinin bakımı, tesviye ve arazi toplulaştırma projelerinin yapımı ve uygulamasında ziraat mühendisinin yardımcısı olarak çalışabilecekleri gibi kendi bürolarında tarımsal sulama ve projeleri ve peyzaj projeleri yapıp uygulayabilirler.
Çalışma Alanları

Tarımsal sulama yönetimi programından mezun olanlar ilgili kamu kurum ve kuruluşlarda çalışabilecekleri gibi özel sektöre ait işletmelerde tekniker olarak çalışabilirler. İsterlerse kendi iş yerlerini da açabilirler.
Tarımsal Sulama Yönetimi ile ilgili bilgi paylaşımımız bu kadar web sitemizde 100 den çok meslek tanıtımı yer almaktadır.Dilerseniz diğer mesleklerede göz atabilirsiniz. İyi günler.

Saygılarımızla Sifrex.com Yönetimi

Tarımsal Sulama Yönetimi nasıl bir meslektir,Tarımsal Sulama Yönetimi ile ilgili bilgiler,Tarımsal Sulama Yönetimi detayları

Yorum Gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir