Turizm Animasyonu Meslek Tanıtımı

Hepiniz Üniversiteye gireceksiniz ve belirli bölümlerde karar vermek mecburiyetinde kalacaksınız.Seçmek istediğiniz mesleği gönülden seçmelisiniz.Unutmayın bu meslek seçiminiz bütün hayatınızı etkileyecektir.Turizm Animasyonu Mesleği ile ilgili bilgiler aşağıda mevcuttur.Lütfen iyice inceleyip kararınızı veriniz.Web sitemize diğer meslek tanıtımlarınıda bulabilirsiniz.

Turizm Animasyonu


Programın Amacı

Turizm Animasyonu programının amacı, turizm işletmelerinde müşterileri dinlendirmek ve eğlendirmek suretiyle bu kişilerin işletmeye tekrar gelmelerini sağlayabilecek nitelikli elemanlar yetiştirmektir.
Programda Okutulan Belli Başlı Dersler

Turizm Animasyonu programında, konuşma sanatı ve tekniği, sanat tarihi, şan-solfej, iletişim psikolojisi, hareketli ritim ve dans eğitimi, temel jimnastik, halkla ilişkiler, ilkyardım, animasyon, sanat sosyolojisi, halk oyunları, aerobik-step, tiyatro tarihi, fizyoloji, çocuk-genç-yaşlılarda spor gibi dersler okutulur ve uygulama yaptırılır.
Gereken Nitelikler

Turizm Animasyonu programında okumak isteyenlerin, düzgün ve akıcı konuşma yeteneği olan, tiyatro yeteneği bulanan, sosyal psikoloji bilimine ilgi duyan, yaratıcı, insanlarla iyi iletişim kurabilen çok dikkatli ve düzenli, fiziksel özrü bulunmayan, dış görünüşüne özen gösteren, titiz, sabırlı, yabancı dil öğrenmeye yatkın kişiler olmaları gerekir.
Mezunların kazandıkları Unvan ve Yaptıkları İşler

Turizm Animasyonu programını bitirenlere “Meslek Elemanı” unvanı verilir. Mezunlar turizm işletmelerinde “Animatör” unvanı ile çalışırlar.
Çalışma Alanları

Animatörler turizm sektörüne ait işletmelerde kolaylıkla iş bulabilirler.
Turizm Animasyonu ile ilgili bilgi paylaşımımız bu kadar web sitemizde 100 den çok meslek tanıtımı yer almaktadır.Dilerseniz diğer mesleklerede göz atabilirsiniz. İyi günler.

Saygılarımızla Sifrex.com Yönetimi

Turizm Animasyonu nasıl bir meslektir,Turizm Animasyonu ile ilgili bilgiler,Turizm Animasyonu detayları

Yorum Gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir