Tıbbi Mümessillik ve Pazarlama Meslek Tanıtımı

Hepiniz Üniversiteye gireceksiniz ve belirli bölümlerde karar vermek mecburiyetinde kalacaksınız.Seçmek istediğiniz mesleği gönülden seçmelisiniz.Unutmayın bu meslek seçiminiz bütün hayatınızı etkileyecektir.Tıbbi Mümessillik ve Pazarlama Mesleği ile ilgili bilgiler aşağıda mevcuttur.Lütfen iyice inceleyip kararınızı veriniz.Web sitemize diğer meslek tanıtımlarınıda bulabilirsiniz.

Tıbbi Mümessillik ve Pazarlama


Programın Amacı

Tıbbi Mümessillik ve Pazarlama programının amacı, ilaç firmalarının ürettikleri ilaçları hekimlere tanıtacak ve onlara ulaştıracak elemanları yetiştirmektir.
Programda Okutulan Belli Başlı Dersler

Tıbbi mümessillik ve pazarlama programında, anatomi, fizyoloji, farmakoloji, psikoloji, pazarlama ilkeleri, iktisat, iletişim, hukuk, sosyoloji, deontoloj, tıbbi dokümantasyon, halkla ilişkiler, patoloji, reklamcılık ve fuarcılık gibi dersler okutulmaktadır.
Gereken Nitelikler

Tıbbi mümessillik ve pazarlama programında okumak isteyenlerin bedence sağlam, dayanıklı, yaratıcı, hareketli, insanlarla iyi iletişim kurabilen, seyahat etmekten hoşlanan, sabırlı ve sorumluluk sahibi kişiler olmaları gerekir.
Mezunların kazandıkları Unvan ve Yaptıkları İşler

Tıbbi mümessillik ve pazarlama programını bitirenler “Tıbbi Mümessil” olarak çalışırlar. Tıbbi mümessiller pazarın ihtiyacı olan ilaçları tanıtım ve pazarlama, rakiplerin pazardaki hareketlerine göre satış şartlarını belirleme, ilaç ile ilgili bilgileri aktarma, promosyonları ve bilimsel toplantıların düzenlenmesine organize etmek, tanıtımını yaptığı ilacın doktorlar tarafından hasta reçetelerine yazılmasını sağlamak gibi görevler üstlenirler.
Çalışma Alanları

Mezunlar ilaç firmalarında ve ecza depolarında tıbbi mümessil olarak çalışırlar.
Tıbbi Mümessillik ve Pazarlama ile ilgili bilgi paylaşımımız bu kadar web sitemizde 100 den çok meslek tanıtımı yer almaktadır.Dilerseniz diğer mesleklerede göz atabilirsiniz. İyi günler.

Saygılarımızla Sifrex.com Yönetimi

Tıbbi Mümessillik ve Pazarlama nasıl bir meslektir,Tıbbi Mümessillik ve Pazarlama ile ilgili bilgiler,Tıbbi Mümessillik ve Pazarlama detayları

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir