Uluslararası Lojistik Meslek Tanıtımı

Hepiniz Üniversiteye gireceksiniz ve belirli bölümlerde karar vermek mecburiyetinde kalacaksınız.Seçmek istediğiniz mesleği gönülden seçmelisiniz.Unutmayın bu meslek seçiminiz bütün hayatınızı etkileyecektir.Uluslararası Lojistik Mesleği ile ilgili bilgiler aşağıda mevcuttur.Lütfen iyice inceleyip kararınızı veriniz.Web sitemize diğer meslek tanıtımlarınıda bulabilirsiniz.

Uluslararası Lojistik


Programın Amacı

Uluslararası Lojistik programının amacı, uluslararası alanda ticari faaliyet gösteren firmalara yönetici yardımcısı yetiştirmektir.
Programda Okutulan Belli Başlı Dersler

Uluslararası Lojistik programında ekonomi, hukuk, muhasebe, istatistik bilgisayar alanlarında temel derslerden başka, işletme uluslararası ulaştırma, gümrük sigorta, elektronik ticaret, veri analizi ve araştırma yöntemleri gibi dersler okutulmakta ve uygulama yaptırılmaktadır. Eğitimde yabancı dil eğitimine önem verilmektedir.
Gereken Nitelikler

Uluslararası lojistik programında okumak isteyenlerin ekonomik, sosyal ve politik olaylarla ilgili, kolay iletişim kurabilen, yabancı dil öğrenmeye istekli kişiler olmaları gerekir.
Mezunların kazandıkları Unvan ve Yaptıkları İşler

Uluslararası lojistik programını bitirenler “Uluslararası Ticaret Meslek Elemanı” unvanı alırlar. Mezunlar, ulusal ya da uluslararası faaliyet gösteren firmalarda, finans, muhasebe ve araştırma bölümlerinde yönetici yardımcısı olarak çalışabilir, başarıları ölçüsünde yükselebilirler.
Çalışma Alanları

Uluslararası Lojistik programından mezun olanlar Sanayi ve Ticaret Bakanlığı’nda ve özel sektörde faaliyette bulunan tüm işletmelerin dış ticaret, satış ve pazarlama birimlerinde görev alabilirler
Uluslararası Lojistik ile ilgili bilgi paylaşımımız bu kadar web sitemizde 100 den çok meslek tanıtımı yer almaktadır.Dilerseniz diğer mesleklerede göz atabilirsiniz. İyi günler.

Saygılarımızla Sifrex.com Yönetimi

Uluslararası Lojistik nasıl bir meslektir,Uluslararası Lojistik ile ilgili bilgiler,Uluslararası Lojistik detayları

Yorum Gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir