Yapı Tesisat Teknolojisi Meslek Tanıtımı

Hepiniz Üniversiteye gireceksiniz ve belirli bölümlerde karar vermek mecburiyetinde kalacaksınız.Seçmek istediğiniz mesleği gönülden seçmelisiniz.Unutmayın bu meslek seçiminiz bütün hayatınızı etkileyecektir.Yapı Tesisat Teknolojisi Mesleği ile ilgili bilgiler aşağıda mevcuttur.Lütfen iyice inceleyip kararınızı veriniz.Web sitemize diğer meslek tanıtımlarınıda bulabilirsiniz.

Yapı Tesisat Teknolojisi


Programın Amacı

Yapı tesisat teknolojisi programının amacı, her türlü bina ve tesisin doğalgaz, ısıtma, yangın ve sıhhi tesisatlarının yapım, montaj, bakım, onarım ve işletmesinde makine ve inşaat mühendisleri ile usta ve işçiler arasında görev yapan ara elemanları yetiştirmektir.
Programda Okutulan Belli Başlı Dersler

Yapı tesisat teknolojisi programında matematik, fizik, teknik resim, malzeme, yapı bilgisi, mukavemet, bilgisayar destekli tasarım, güneş enerjisi uygulamaları, ölçme ve kaynak bilgisi gibi dersler okutulmakta ve uygulama yaptırılmaktadır.
Gereken Nitelikler

Bu bölümde okumak isteyen öğrencilerin, matematik ve fiziğe ilgi duyması, tasarım ve çizim yeteneğinin gelişmiş, teknik araç ve donanımı kullanmaya yatkın el becerisi olan, algılama, değerlendirme ve çözüm üretme yeteneğine sahip kişiler olmaları gerekir.
Mezunların kazandıkları Unvan ve Yaptıkları İşler

Yapı Tesisat Teknolojisi programını bitirenlere “Yapı Tesisat Teknikeri” unvanı verilir. Yapı tesisat teknikeri, her türlü yapı inşaatına ait doğalgaz, ısıtma, yangın ve sıhhi tesisatlarının makine ve inşaat mühendisleri tarafından hazırlanana planlarına uygun olarak imal edilebilmesi için gerekli malzemelerin alınmasını sağlar. Alınan malzemelerin denetim ve kontrolünü yapar ve tesisatların montaj ve imalatının plana uygun olarak yapımını gerçekleştirir.
Çalışma Alanları

Yapı tesisat teknikerleri kamu ve özel sektöre ait kuruluşların teknik bakım birimlerinde, iklimlendirme, soğutma, doğalgaz ve sıhhi tesisat sistemlerini üreten fabrikalarda, inşaat firmalarında görev alabildikleri gibi kendi işletmelerini de kurabilirler.
Yapı Tesisat Teknolojisi ile ilgili bilgi paylaşımımız bu kadar web sitemizde 100 den çok meslek tanıtımı yer almaktadır.Dilerseniz diğer mesleklerede göz atabilirsiniz. İyi günler.

Saygılarımızla Sifrex.com Yönetimi

Yapı Tesisat Teknolojisi nasıl bir meslektir,Yapı Tesisat Teknolojisi ile ilgili bilgiler,Yapı Tesisat Teknolojisi detayları

Yorum Gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir