Yatçılık ve Yat İşletmeciliği Meslek Tanıtımı

Hepiniz Üniversiteye gireceksiniz ve belirli bölümlerde karar vermek mecburiyetinde kalacaksınız.Seçmek istediğiniz mesleği gönülden seçmelisiniz.Unutmayın bu meslek seçiminiz bütün hayatınızı etkileyecektir.Yatçılık ve Yat İşletmeciliği Mesleği ile ilgili bilgiler aşağıda mevcuttur.Lütfen iyice inceleyip kararınızı veriniz.Web sitemize diğer meslek tanıtımlarınıda bulabilirsiniz.

Yatçılık ve Yat İşletmeciliği


Programın Amacı

Yatçılık ve yat işletmeciliği programının amacı, yat ve marina işletmeciliği ve deniz turizmi alanında çalışacak elemanları yetiştirmektir.
Programda Okutulan Belli Başlı Dersler

Yatçılık ve Yat İşletmeciliği programında matematik, genel ekonomi, meteoroloji, gemicilik, denizde güvenlik, deniz hukuku, yelkencilik, tekne kullanma, su sporları, yiyecek-içecek ve servis bilgisi, yat ve marina işletmeciliği ve İngilizce dersleri verilmekte, uygulama yaptırılmaktadır.
Gereken Nitelikler

Yat ve yat işletmeciliği programında okumak isteyenlerin sağlam bir bedene sahip ve açık havada, özellikle denizlerde yaşamaktan hoşlanan, insanlarla iyi ilişkiler kurabilen kimseler olmaları gerekir.
Mezunların kazandıkları Unvan ve Yaptıkları İşler

Bu programı bitirenlere “Yat Teknikeri” unvanı verilir. Ayrıca, Denizcilik Müsteşarlığı’ nın açtığı Gemi adamları Sınavını kazananlar “Yat Kaptanlığı” unvanını da alırlar. Yat teknikeri yatları sevk ve idare eder, gemi inşa mühendisinin gözetimi altında yatların bakımını yapar, bozulanları onarır,yatların marinaya girip çıkmasında kılavuzluk yapar, gezi amaçlı yat seferleri düzenler.
Çalışma Alanları

Deniz kıyısındaki yerleşim birimlerinde, yabancı dil bilen, deneyimli elemanlar kendi özel işyerlerini açabildikleri gibi , marina işletmelerinde de çalışma olanağı bulabilirler.
Yatçılık ve Yat İşletmeciliği ile ilgili bilgi paylaşımımız bu kadar web sitemizde 100 den çok meslek tanıtımı yer almaktadır.Dilerseniz diğer mesleklerede göz atabilirsiniz. İyi günler.

Saygılarımızla Sifrex.com Yönetimi

Yatçılık ve Yat İşletmeciliği nasıl bir meslektir,Yatçılık ve Yat İşletmeciliği ile ilgili bilgiler,Yatçılık ve Yat İşletmeciliği detayları

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir