İmalat Mühendisliği Meslek Tanıtımı

Hepiniz Üniversiteye gireceksiniz ve belirli bölümlerde karar vermek mecburiyetinde kalacaksınız.Seçmek istediğiniz mesleği gönülden seçmelisiniz.Unutmayın bu meslek seçiminiz bütün hayatınızı etkileyecektir.İmalat Mühendisliği Mesleği ile ilgili bilgiler aşağıda mevcuttur.Lütfen iyice inceleyip kararınızı veriniz.Web sitemize diğer meslek tanıtımlarınıda bulabilirsiniz.

İmalat Mühendisliği


Programın Amacı

İmalat mühendisliği programının amacı, imalat sistemleri tasarlama, yerel ve küresel pazarların değişen ihtiyaçlarına karşılık verebilecek imalat yöntemlerini belirleme ve uygulama konusunda eğitim yapmaktır.
Programda Okutulan Belli Başlı Dersler

İmalat mühendisliği programında, matematik, fizik, genel kimya, malzeme bilimi, diferansiyel denklemler, termodinamik ve ısı iletimi, elektrik mühendisliği, imal usulleri ve akışkanlar mekaniği gibi konularla ilgili dersler okutulmaktadır.
Gereken Nitelikler

İmalat mühendisliği programında başarılı olmak için, kişilerin temel fen bilimlerine yatkın olup, bu bilgileri imalat yöntemleri ile bağdaştırarak uygulamak için gerekli ilgi ve meraka sahip olmaları gereklidir.
Mezunların kazandıkları Unvan ve Yaptıkları İşler

İmalat mühendisliği programını bitirenlere “”İmalat Mühendisi”” unvanı verilmektedir. İmalat mühendisleri insan kaynaklarının, üretim sistemlerinin tasarım ve yönetiminde verimli olarak kullanılması ve mühendislik mesleğinin endüstriyel ve işletme yönetimi ile ilgili olarak uygulanması gibi işleri yaparlar.
Çalışma Alanları

İmalat mühendisleri, otomotiv, uçak, beyaz eşya, elektronik malzeme, demir çelik, petro kimya, cam ve seramik, plastik sanayii gibi sektörlerde görev alabilirler.
İmalat Mühendisliği ile ilgili bilgi paylaşımımız bu kadar web sitemizde 100 den çok meslek tanıtımı yer almaktadır.Dilerseniz diğer mesleklerede göz atabilirsiniz. İyi günler.

Saygılarımızla Sifrex.com Yönetimi

İmalat Mühendisliği nasıl bir meslektir,İmalat Mühendisliği ile ilgili bilgiler,İmalat Mühendisliği detayları

Yorum Gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir