İngiliz Dil Bilimi Meslek Tanıtımı

Hepiniz Üniversiteye gireceksiniz ve belirli bölümlerde karar vermek mecburiyetinde kalacaksınız.Seçmek istediğiniz mesleği gönülden seçmelisiniz.Unutmayın bu meslek seçiminiz bütün hayatınızı etkileyecektir.İngiliz Dil Bilimi Mesleği ile ilgili bilgiler aşağıda mevcuttur.Lütfen iyice inceleyip kararınızı veriniz.Web sitemize diğer meslek tanıtımlarınıda bulabilirsiniz.

İngiliz Dil Bilimi


Programın Amacı

İngiliz dil bilimi programı, dil adı verilen ve değişik ülkelerde çeşitli toplumların birbirinden farklı sembol sistemleri biçiminde kullandıkları, fakat birçok ortak nitelikleri olan iletişim sistemini inceleyen bir bilim dalıdır. Bu niteliği ile dil bilimi anadil başta olmak üzere çeşitli dillerin yapısı, kullanımı ve tarihi ile ilgili konularda eğitim vermektedir.
Gereken Nitelikler

İngiliz dil bilimi programında başarılı olabilmek için genel akademik yeteneğin yanı sıra sözel yeteneğe, güçlü bir belleğe sahip ve yabancı dil öğrenmeye hevesli ve dil araştırmalarına meraklı olmak gereklidir.
Mezunların kazandıkları Unvan ve Yaptıkları İşler

İngiliz dil bilimi programın dan mezun olanlara “Filolog” unvanı verilmektedir. Ancak mezunlar genellikle çeşitli kurumlarda mütercim/ tercüman olarak görev yaparlar . (Bu konuda ayrıntılı bilgi için Mütercim-Tercümanlık programına bakınız). Önemli bir bölümü de her kademedeki eğitim kurumlarında öğretmenlik yapmaktadırlar. Turizm alanında rehber olarak çalışanlar da vardır. Turist rehberinin görevleri için ise Turist Rehberliği programına bakılabilir.
Çalışma Alanları

İngiliz dil bilimi programını bitirenler orta dereceli okullarda veya dershanelerde yabancı dil öğretmeni veya yükseköğretim kurumlarında okutman olarak görev alabilmektedirler. Ayrıca bu programından mezun olanlar TRT Kurumu’nda, Dışişleri Bakanlığı’nda, elçiliklerde, Sanayi ve Ticaret Bakanlığı’nda, turizm acentelerinde ve ticaret şirketlerinde mütercim-tercüman olarak çalışabilirler. İngilizce çok yaygın olarak kullanılan bir dil olduğu için bu programdan mezun olanların
Çalışma Alanları

nın geniş olduğu söylenebilir.
İngiliz Dil Bilimi ile ilgili bilgi paylaşımımız bu kadar web sitemizde 100 den çok meslek tanıtımı yer almaktadır.Dilerseniz diğer mesleklerede göz atabilirsiniz. İyi günler.

Saygılarımızla Sifrex.com Yönetimi

İngiliz Dil Bilimi nasıl bir meslektir,İngiliz Dil Bilimi ile ilgili bilgiler,İngiliz Dil Bilimi detayları

Yorum Gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir