İnternet Gazeteciliği ve Yayıncılığı Meslek Tanıtımı

Hepiniz Üniversiteye gireceksiniz ve belirli bölümlerde karar vermek mecburiyetinde kalacaksınız.Seçmek istediğiniz mesleği gönülden seçmelisiniz.Unutmayın bu meslek seçiminiz bütün hayatınızı etkileyecektir.İnternet Gazeteciliği ve Yayıncılığı Mesleği ile ilgili bilgiler aşağıda mevcuttur.Lütfen iyice inceleyip kararınızı veriniz.Web sitemize diğer meslek tanıtımlarınıda bulabilirsiniz.

İnternet Gazeteciliği ve Yayıncılığı

Programın Amacı

Günümüzde İnternet teknolojisi, dünyada olduğu gibi ülkemizde de çok kısa zamanda benimsenmiş ve birçok endüstri alanlarında bilgi ve iletişim aracı olarak kullanılmaya başlanmıştır. İletişim araçlarının başında yer alan Medya Sektörü de, İnternet Teknolojisini en yaygın biçimde kullanan endüstrilerin başında gelmiştir.

 

Çağın bu gelişimini uygulayan ülkemizin yeni medya sektöründeki, ihtiyaç duyulan eğitimli elemanları yetiştirmek üzere Anadolu Bil Meslek Yüksek Okulu, medya kuruluşlarına, çağdaş düşünceli, gözlemci, girişimci ve araştırmacı gazeteci adayları yetiştirmeyi ilke edinmiştir.

 

Programda Okutulan Belli Başlı Dersler

Dersler, kuramsal bilgilerin yanı sıra uygulama ağırlıklı olarak da seçilmiştir. Genç adaylar, ilk iki yarı dönemde bir yandan hukuk, ekonomi, sosyoloji, psikoloji, tarih, siyasal bilimler gibi temel öğretilerle donatılmakta, bir yandan da Gazetecilik, Radyo ve Televizyon Programcılığı, Bilgisayar, Multimedya, İnteraktif Medya, Popüler Kültür ve Girişimcilik gibi derslerle meslek hayatına hazırlanmaktadır.

 

Öğrencilerimiz okulda aldıkları akademik bilgileri çözüm ortaklarımızda yerinde uygulama stajıyla beceri kazandırılarak mesleğe alıştırılmaktadır.

 

Çalışma Alanları

Program mezunları; Gazete, Radyo, Televizyon, İnternet Yayıncılık ?irketleri, Medya ve İletişim Sistemleri ?irketleri, Halkla İlişkiler, Görsel İletişim Tasarım ?irketleri gibi birçok alanda çalışma imkânına sahiptirler. İki yıllık bir eğitim ile yetinmeyen öğrenciler, DGS (Dikey Geçiş Sınavı) ile üniversitelerin ilgili 4 yıllık bölümlerine geçiş yapabilirler.

İnternet Gazeteciliği ve Yayıncılığı ile ilgili bilgi paylaşımımız bu kadar web sitemizde 100 den çok meslek tanıtımı yer almaktadır.Dilerseniz diğer mesleklerede göz atabilirsiniz. İyi günler.

Saygılarımızla Sifrex.com Yönetimi

İnternet Gazeteciliği ve Yayıncılığı nasıl bir meslektir,İnternet Gazeteciliği ve Yayıncılığı ile ilgili bilgiler,İnternet Gazeteciliği ve Yayıncılığı detayları

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir