İSTANBUL BİLGİ ÜNİVERSİTESİ TANITIMI

Üniversiteye yeni başlayacakların verecekleri tercihlerde üniversitelerini iyi tanımaları gerekmektedir.İSTANBUL BİLGİ ÜNİVERSİTESİ hakkındaki bilgiler aşağıda mevcuttur.Bir üniversiteyi iyi tanımadan kesinlikle tercihinizi vermeyiniz.
Tercihlerinizi yaparken mutlaka birinden destek isteyiniz.Dersaneye veya okuldaki rehberlik hocalarınızdan yardım isteyebilirsiniz.İyi Günler

İSTANBUL BİLGİ ÜNİVERSİTESİ

Üniversite Türü: Vakıf

Kuruluş Tarihi: 1996

Telefon: +90 212 311 50 00 

Faks: +90 212 216 24 00

Internet: www.bilgi.edu.tr

Adres: Kuştepe Kampüsü İnönü Cad. No. 28 Kuştepe Şişli 

Öğrenim Dili: İngilizce (Hukuk Fakültesi öğrenim dili Türkçe) 

Yerleşim: Kuştepe, Taksim ve Dolapdere Kampüsü olmak üzere 3 kampüse sahip.

Akademik birimler: Üniversite bünyesinde 4 fakülte ve 1 meslek yüksekokulu bulunuyor.

Barınma: Üniversitenin 140 yatak kapasiteli erkek, 220 yatak kapasiteli kız öğrenci yurdu bulunuyor. Burslu öğrenciler yurtlarda indirimli olarak kalabiliyor.

Beslenme: Üniversitenin binalarında birer öğrenci kantini var. Yemek hizmetleri bu kantinlerde veriliyor.

Teknoloji: Üniversitede 2 000 PC tüm kampüse yayılan internet ve e-mail erişimi ile küresel iletişimi sağlayan bilgisayar ağı sürekli öğrencilerin ve akademisyenlerin hizmetinde bulunuyor.

Sağlık hizmetleri: Üniversite bünyesinde 1 revir var. Bunun dışında anlaşmalı özel hastanelerde indirimli olarak öğrencilere sağlık hizmeti sağlanabiliyor.

Spor tesisleri: Kuştepe Kampüsü?nde kapalı spor kompleksi bulunuyor.

Barınma: Üniversite 157 öğrenci kapasiteli erkek, 182 kişi kapasiteli 2 kız yurdu bulunuyor. Ayrıca tek kişilikten on kişiliğe kadar değişik oda seçenekleri var. 

Burs:

Tam Burs: ÖSS ve ÖSS + Yetenek Sınavıyla İstanbul Bilgi Üniversitesi’ni Burslu kontenjandan kazanan öğrenciler yararlanabilir. Söz konusu karşılıksız burs öğrencinin eğitim ücretinin tamamını karşılar ve öğrenciliği süresince kesilmez. 

Genel Bilgi: Üniversite Bilgi Eğitim ve Kültür Vakfı tarafından kuruldu. Kuruluşundan bugüne toplam 693 lisans ve önlisans mezunu veren üniversitede kayıtlar ve ders takipleri on- line olarak gerçekleşiyor. Üniversitede her 4 lisans öğrencisine bir bilgisayar düşüyor.

Öğrenci üniversiteye adım attığı anda Öğrenci İşleri Bürosu tarafından karşılanır. Öğrenci işlerindeki danışmanlar kayıttan başlayarak mezuniyete kadar öğrencilere rehberlik eder.

Üniversitede laboratuvar ortamında, kütüphanede, akademik ve idari personelin kullanımında, internet kafede olmak üzere tümü internet erişimine açık bin 600’e yakın bilgisayar var. Öğrenciler ders seçimlerini ve kayıtlarını internet üzerinden yapabiliyor. Ayrıca her öğrenciye kayıt sırasında kimlik kartı ile birlikde e-mail adresi veriliyor.

Öğrencilerin birçok alanda spor yapabilmeleri için uzağa gitmelerine gerek yok. Üniversitenin spor merkezi basketbol, voleybol, badmington, aerobik, step power building, masa tenisi gibi sporlar için gerekli altyapıya sahip. Kütüphanenin elektronik kaynakları 24 saat kullanıma açık. Öğrenciler e-kitap, e- ansiklopedi, e- ders notları ve binlerce elektronik dergiye internet aracılığıyla erişebilir. Dönem ödevi çalışmalarında da öğrencilere bireysel enformasyon hizmetleri veriliyor.

Rektörün Adaylara Mesajı: Günümüzde bir üniversite mezununda aranan nitelikler genel olarak mesleki bilgilerin özümsenmiş olmasıdır. Ama bunun yetmeyeceği de açıktır. Açıktır çünkü üniversite mezunu bir kişi aynı zamanda insani ilişkileri güçlü, yeni teknolojilere hakim, iş ve sosyal yaşamında karşılaşacağı sorunları iyi analiz eden, dünyadaki yenilikleri ve gelişmeleri yakından izleyen bir kişi olması gerekir. İşte İstanbul Bilgi üniversitesi, yalnızca yurt içinde değil yurt dışında da tanınmış öğretim üyeleriyle sizlere bu nitelikleri kazandırma iddiasında olan bir üniversitedir. Bu amaca ulaşmak için yalnızca sınıflarda değil aynı zamanda internet üzerinden de sürdürülen bir öğrenim süreci oluşturmuş bulunmaktayız. İstanbul Bilgi üniversitesi’nde programlar arası geçiş imkanı bulacaksınız. Hukuktan iletişime, iletişimden sosyal bilimlerin başka bir alanına geçmek mümkün olabileceği gibi eğer isterseniz farklı bölümlerden iki diploma ya da disiplinler arası bir program oluşturma gibi seçeneklere de sahip olabilirsiniz. Bütün bunları konuşmak için sizleri üniversitemize bekliyoruz. Bizleri ziyaret edin, arkadaşlarınızla konuşun ve Bilgi’nin canlılığını yaşayın. 

Şimdilik İSTANBUL BİLGİ ÜNİVERSİTESİ hakkındaki bilgiler bu kadar.Daha çok detayı öğrenmek için web sitelerini ziyaret ediniz veya irtibat numaralarından iletişime geçerek daha detalı bilgi alınız.

Saygılarımızla Sifrex.com Yönetimi

İSTANBUL BİLGİ ÜNİVERSİTESİ telefon numarası,İSTANBUL BİLGİ ÜNİVERSİTESİ nerede,İSTANBUL BİLGİ ÜNİVERSİTESİ bilgileri,İSTANBUL BİLGİ ÜNİVERSİTESİ nasıl bir üniversite,İSTANBUL BİLGİ ÜNİVERSİTESİ kapasitesi,İSTANBUL BİLGİ ÜNİVERSİTESİ ili,İSTANBUL BİLGİ ÜNİVERSİTESİ bölümleri

Yorum Gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir