İSTANBUL KÜLTÜR ÜNİVERSİTESİ TANITIMI

Üniversiteye yeni başlayacakların verecekleri tercihlerde üniversitelerini iyi tanımaları gerekmektedir.İSTANBUL KÜLTÜR ÜNİVERSİTESİ hakkındaki bilgiler aşağıda mevcuttur.Bir üniversiteyi iyi tanımadan kesinlikle tercihinizi vermeyiniz.
Tercihlerinizi yaparken mutlaka birinden destek isteyiniz.Dersaneye veya okuldaki rehberlik hocalarınızdan yardım isteyebilirsiniz.İyi Günler

İSTANBUL KÜLTÜR ÜNİVERSİTESİ

Üniversite Türü: Vakıf

Kuruluş Tarihi: 1997

Telefon: +90 212 639 30 24 

Faks: +90 212 551 11 89 

Internet: www.iku.edu.tr

Adres: Ataköy Yerleşkesi 34156 Bakırköy-İstanbul 

Öğrenim Dili: İngilizce Türkçe 

Yerleşim: E-5 karayolu üzerinde Ataköy metro durağına 100 m uzaklıkta bulunuyor.

Akademik birimler: Üniversite bünyesinde 5 fakülte, 2 meslek yüksekokulu ve 2 enstitü bulunuyor.

Barınma: Öğrenciler Kredi ve Yurtlar Kurumu?na bağlı olan yurtlardan yararlanabiliyor.

Beslenme: Şirinevlerdeki 3 binada ayrı ayrı kafeterya ve restorantlar hizmet veriyor.

Teknoloji: Üniversitede biri 10, biri 15, üçü 25 ve biri de 30 PC?den oluşan 6 adet uygulama laboratuvarları derslerin dışında da öğrencilerin kullanımına açık.

Sağlık hizmetleri: Sağlık, rehberlik ve psikolojik danışmanlık hizmetleri Sağlık Dairesi Başkanlığı?nca yürütülüyor. Gerekli hallerde Ataköy Hastanesi?nden anlaşmalı hastane olarak yararlanılıyor.

Spor tesisleri: Ataköy yerleşkesinde bulunan kapalı spor salonuna ek olarak spor tesisleri bakımından zengin olan semtlerdeki çeşitli kuruluşlarla anlaşma yapılarak öğrenciler yararlandırılıyor.

Burs:

Giriş Bursu: ÖSYM tarafından burslu tarafından burslu programlara yerleştirilen öğrencilerin yararlandığı ve sadece öğretim ücretini kapsıyor.

Başarı Bursu: İKÜ programlarında ve bölümlerinde eğitim-öğretim gören öğrencilerin yıl sonu başarılarına göre veriliyor.

İhtiyaç Bursu: Burs Değerlendirme Kurulu tarafından yapılan değerlendirmelere göre olanakları sınırlı olan öğrencilere veriliyor.

Genel Bilgi: Bir kent üniversitesi olan İstanbul Kültür Üniversitesi’nin yerleşkeleri, Bakırköy- Ataköy- Bahçelievler üçgeninde konuşlandı. Üniversitede her 9 öğrenciye karşılık bir akademisyen görev yapıyor. Öğrencilerinin yüzde 25’i ÖSYM tarafından burslu programlara yerleştirilen öğrencilerden oluşurken, İKÜ’de öğrencilerin toplam yüzde 44’ü burs alıyor.

İstanbul Kültür Üniversitesi’nde öğrenimlerini sürdüren başarılı öğrenciler, öğrenimleri boyunca asıl bölümlerine konu bakımından yakın olan başka bir bölümün lisans – önlisans öğrenimini aynı zamanda gerçekleştirebilir. Ayrıca üniversitenin Avrupa Birliği ülkelerindeki bazı üniversitelerle yaptığı öğrenci değişimi antlaşmaları çerçevesinden, öğrenciler bu üniversitelere misafir öğrenci statüsünde gidebiliyor. Misafir öğrencilik sürecinde alınan dersler üniversiteden mezuniyette geçerli. Dileyen öğrenciler İstanbul Kültür Üniversitesi diploması ile birlikte gittikleri misafir üniversiten de diploma alabilir. 14 bilgisayar laboratuvarı bulunuyor. Her laboratuvarda ise lazer yazıcı ve tarayıcılar var. Üniversite bilimsel yayın ve akademik kitap tarama sitelerinden EBSCO’ya ve SPRINGER’e üye. Bu sayede öğrenciler ve öğretim üyeleri dünyadaki bilimsel gelişmeleri günü gününe izleyebiliyor.

Rektörün Adaylara Mesajı: "İstanbul Kültür Üniversitesi 70 yıllık köklü eğitim geleneğinin ürünüdür. Eğitim-öğretim kalitesi her yıl yeniden saptanan üniversitemiz, öğrencisine yüksek oranlarda burs verdiği için, öğrenci-öğretim üyesi oranında ön sıralarda yer aldığı için, her elli öğrenciye kontenjanı için, Türk Yüksek Öğretimine bir doktoralı öğretim üyesi yetiştirdiği için, doktora ve yüksek lisans programlarını gerçekleştirdiği için, MYO mezunları DGS ile lisans programlarını kazanma başarısında Türkiye birincisi olduğu için vakıf üniversiteleri arasında ilk dört sırada yer almaktadır. Biz bu kalitemizle gurur duyuyoruz. Üniversite adayı gençlerimizi, yarınlara hazırlamak amacıyla, kaliteli eğitim-öğretim ve kültürel birikimlerini geliştirebilecekleri sıcak, sevecen bir eğitim ortamın, İstanbul kültür Üniversitesi’ne davet ediyorum. Biz yeniliklere açığız ve cesur davranıyoruz" 

Şimdilik İSTANBUL KÜLTÜR ÜNİVERSİTESİ hakkındaki bilgiler bu kadar.Daha çok detayı öğrenmek için web sitelerini ziyaret ediniz veya irtibat numaralarından iletişime geçerek daha detalı bilgi alınız.

Saygılarımızla Sifrex.com Yönetimi

İSTANBUL KÜLTÜR ÜNİVERSİTESİ telefon numarası,İSTANBUL KÜLTÜR ÜNİVERSİTESİ nerede,İSTANBUL KÜLTÜR ÜNİVERSİTESİ bilgileri,İSTANBUL KÜLTÜR ÜNİVERSİTESİ nasıl bir üniversite,İSTANBUL KÜLTÜR ÜNİVERSİTESİ kapasitesi,İSTANBUL KÜLTÜR ÜNİVERSİTESİ ili,İSTANBUL KÜLTÜR ÜNİVERSİTESİ bölümleri

Yorum Gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir