İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ TANITIMI

Üniversiteye yeni başlayacakların verecekleri tercihlerde üniversitelerini iyi tanımaları gerekmektedir.İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ hakkındaki bilgiler aşağıda mevcuttur.Bir üniversiteyi iyi tanımadan kesinlikle tercihinizi vermeyiniz.
Tercihlerinizi yaparken mutlaka birinden destek isteyiniz.Dersaneye veya okuldaki rehberlik hocalarınızdan yardım isteyebilirsiniz.İyi Günler

İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ

Üniversite Türü: Devlet

Kuruluş Tarihi: 1773

Telefon: 0212 285 66 11

Faks: 0212 285 65 95

Internet: www.itu.edu.tr

Adres: Rektörlük İTÜ Ayazağa Kampüsü 80626 Maslak İSTANBUL

Öğrenim Dili: Türkçe, İngilizce

Yerleşim: Üniversitenin 5 kampüsü (Ayazağa, Gümüşsuyu, Maçka, Taşkışla, Tuzla) 210 hektar alan üzerinde kurulu.   

Akademik birimler: Üniversite bünyesinde 11 fakülte, 1 meslek yüksekokulu, 5 enstitü ve 1 konservatuar bulunuyor.

Beslenme: Kampüslerde bulunan 5 tesiste toplam 4 750 öğrencinin yararlanabileceği yemekhaneler bulunuyor.

Teknoloji: Her fakültede biri internet hizmetlerine, biri de idari büroların veri tabanı uygulamalarına ayrılmış 2 sunucu bulunuyor. Bunun yanında akademik personel ile öğrencilerin kullanımına sunulmuş olan iş istasyonları ve bireysel bilgisayarlar var. Bütün iTÜ kampüslerinde 6 000?i aşkın bilgisayar sistemi iTÜ yerel alan ağı ve internete bağlı.

Sağlık hizmetleri: 19 080?ı öğrenci, 3 175?i personel olmak üzere toplam 22 225 kişiye sağlık hizmeti veriliyor.

Spor tesisleri: Üniversitede 3 kapalı spor salonu (biri 1 500 seyirci kapasiteli), 4 jimnastik salonu, 3 fizik kondisyon merkezi, 3 masa tenisi salonu, 1 futbol sahası, 2 halı saha, 2 açık basketbol sahası, 6 açık tenis kortu, 1 olimpik bir de açık yüzme havuzu var.

Barınma: İstanbul dışından gelen öğrenciler İTÜ Rektörlüğü ve İTÜ Vakıfları tarafından işletilen yurtlardan yararlanabiliyor. Yurt binaları 938 kız 2022 erkek öğrenci kapasiteli.

Burs: 2003-2004 eğitim öğretim yılında yaklaşık 5 bin İTÜ öğrencisine çeşitli düzeylerde yurt, yemek, ve gereksinimleri bursla sağlanıyor. Öğrencilerin yüzde 35’ine burs veriliyor. 

Genel Bilgi: İstanbul Teknik Üniversitesi’nin eğitim binaları beş kampüse yerleşmiş durumda. Ana yerleşim birimi olan Ayazağa Kampüsü , İstanbul’un yeni finans merkezi konumuna gelen Maslak bölgesinde. Rektörlük ve yönetim birimleri bu kampüste bulunuyor.

Öğrenci kulüp etkinlikleri Kültür Sanat Birliğinde ve Spor etkinlikleri ise Spor Birliği çevresinde yoğunlasmakta. Tenis kortları kapalı, spor salonu cesitli spor yarışmalarına ev sahipliği yapılıyor.

Ayazağa, Gümüşsuyu, Taşkışla, Maçka ve Tuzla kampüsleri olmak üzere 5 kampüste eğitim ve öğrenim faaliyetlerini sürdüren üniversitede beş kampüsten üçüne yayılmış olan spor alanlarının toplamı, 4.885 m2 kapalı ve 10.436m2 açık olmak üzere 16.196m2 dir.

İstanbul Teknik Üniversitesi, nitelikli mezunlar verme ideali doğrultusunda, öğrenclerinin salt teknik bilgi ile değil, çok yönlü düşünce anlayışını destekleyecek entellektüel bakış açısına sahip olmalarını amaçlamakta, Kültür ve Sanat Birliği çatısı altında çok farklı içerik ve amaçlara sahip öğrenci kulüplerine destek vermekte. İTÜ’nün tüm fakültelerinde oldukça etkin öğrenci kulüpleri faaliyet göstermekte.

Rektörün Adaylara Mesajı: "21 yüzyıl bilgi çağının ötesinde, doğru ve gerekli bilgiyi hızla ayırt edebilen ve bu bilgiyi özümseyerek yaratıcı, özgün, çözümlere etkin ve verimli bir biçimde ulaşılabilen başarılı olacağı bir çağ olacaktır. Bu nedenle İTÜ’nün vizyonu çağdaş bir araştırma üniversitesi olarak ulusal ve uluslararası düzeyde bilim, teknoloji, sosyal bilimler ve sanatta önder çalışmaların odağı olmak, misyonu ise ulusal ve uluslararası düzeyde yarışan, ulusal kimliğini küresel değerlerle saygılı, yaratıcı, girişimci, özgüven ve lider özelliklere sahip, mutlu ve çağdaş mezunlar yetiştirmektir." 

Şimdilik İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ hakkındaki bilgiler bu kadar.Daha çok detayı öğrenmek için web sitelerini ziyaret ediniz veya irtibat numaralarından iletişime geçerek daha detalı bilgi alınız.

Saygılarımızla Sifrex.com Yönetimi

İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ telefon numarası,İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ nerede,İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ bilgileri,İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ nasıl bir üniversite,İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ kapasitesi,İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ ili,İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ bölümleri

Yorum Gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir