ATILIM ÜNİVERSİTESİ TANITIMI

Üniversiteye yeni başlayacakların verecekleri tercihlerde üniversitelerini iyi tanımaları gerekmektedir.ATILIM ÜNİVERSİTESİ hakkındaki bilgiler aşağıda mevcuttur.Bir üniversiteyi iyi tanımadan kesinlikle tercihinizi vermeyiniz.
Tercihlerinizi yaparken mutlaka birinden destek isteyiniz.Dersaneye veya okuldaki rehberlik hocalarınızdan yardım isteyebilirsiniz.İyi Günler

ATILIM ÜNİVERSİTESİ

Üniversite Türü: Vakıf

Kuruluş Tarihi: 1996

Telefon: +90 312 586 80 00 

Faks: +90 312 586 80 90 

Internet: www.atilim.edu.tr 

Adres: Atılım Yerleşkesi Kızılcaşar Köyü 06836 İncek – Ankara 

Öğrenim Dili: İngilizce 

Yerleşim:110 dönümlük arazi üzerine kurulu olan üniversite şehre 12 km uzaklıkta.

Eğitim: İngilizce olarak yapılıyor.

Barınma: Üniversite bünyesinde yurt bulunmuyor. Öğrencilerin yurt bulmalarına yardımcı olunuyor.

Beslenme: 750 kişilik merkezi yemekhaneye sahip. Ayrıca öğrencilerin yararlanabileceği kafeterya da var.

Teknoloji: Üniversite bünyesinde, elektrik-elektronik, bilgisayar ve endüstri mühendisliği bölümleri için hazırlanmış 3 bilgisayar, 2 fizik, kimya ve dil laboratuvarları mevcut.

Sağlık Hizmetleri: 2 doktor bulunuyor.

Burs: Başarılı öğrenciler için; Onur, Başarı, Teşvik ve Spor bursları var

Genel Bilgi: Atılım Üniversitesi yabancı dille öğrenim yapıyor. Öğrencilerin küçük sınıflarda ders dinleme ve derslere aktif katılma imkanları var. Atılım Üniversitesi ile "Kardeş Üniversite" olan " University of the Incarnate Word"de kurulduğu şehir San Antonio TEKSAS’ta Değişim Programı’na göre istenildiğinde öğrenim görebilme fırsatı var. Öğrencilerin açık yüze havuzu, basketbol sahaları, tenis kortları gibi tesislerde spor yapma imkanı bulunuyor.

Atılım Üniversitesi amacını; "Bilgi çağının gerektirdiği evrensel "bilgiye ulaşım" ve "bilgi kullanım" yeteneklerine sahip, mesleki konularda bilgili ve deneyimli, araştırmacı, dinamik, ülke sorunlarına duyarlı, takım çalışmasını seven, mesleklerinde ve iş dünyasında başarılı, rekabetten korkmayan, uluslararası çevrelerle yakından ilişkili, sanatsal, kültürel ve tarihsel değerlerimize sahip çıkan, çevre korumasına duyarlı insanlar yetiştirmek." olarak açıklıyor.

Rektörün Adaylara Mesajı: "Bilgi çağının gerektirdiği evrensel "bilgiye ulaşım" ve "bilgi kullanım" yeteneklerine sahip, mesleki konularda bilgili ve deneyimli, araştırmacı, dinamik, ülke sorunlarına duyarlı, takım çalışmasını seven, mesleklerinde ve iş dünyasında başarılı, rekabetten korkmayan, uluslararası çevrelerle yakından ilişkili, sanatsal, kültürel ve tarihsel değerlerimize sahip çıkan, çevre korumasına duyarlı insanlar yetiştirmek olan üniversitemize, üniversite eğitimi almak, bilgi çağının donanımlarına ulaşmak isteyen siz sevgili gençlerimizi bekliyoruz." 

Şimdilik ATILIM ÜNİVERSİTESİ hakkındaki bilgiler bu kadar.Daha çok detayı öğrenmek için web sitelerini ziyaret ediniz veya irtibat numaralarından iletişime geçerek daha detalı bilgi alınız.

Saygılarımızla Sifrex.com Yönetimi

ATILIM ÜNİVERSİTESİ telefon numarası,ATILIM ÜNİVERSİTESİ nerede,ATILIM ÜNİVERSİTESİ bilgileri,ATILIM ÜNİVERSİTESİ nasıl bir üniversite,ATILIM ÜNİVERSİTESİ kapasitesi,ATILIM ÜNİVERSİTESİ ili,ATILIM ÜNİVERSİTESİ bölümleri

Yorum Gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir