ÇANAKKALE 18 MART ÜNİVERSİTESİ TANITIMI

Üniversiteye yeni başlayacakların verecekleri tercihlerde üniversitelerini iyi tanımaları gerekmektedir.ÇANAKKALE 18 MART ÜNİVERSİTESİ hakkındaki bilgiler aşağıda mevcuttur.Bir üniversiteyi iyi tanımadan kesinlikle tercihinizi vermeyiniz.
Tercihlerinizi yaparken mutlaka birinden destek isteyiniz.Dersaneye veya okuldaki rehberlik hocalarınızdan yardım isteyebilirsiniz.İyi Günler

ÇANAKKALE 18 MART ÜNİVERSİTESİ

Üniversite Türü: Devlet

Kuruluş Tarihi: 03 Temmuz 1992

Telefon: +90 286 218 00 18

Faks: +90 286 218 06 11

Internet: www.comu.edu.tr

Adres: Çanakkale 18 Mart Üniversitesi-ÇANAKKALE

Öğrenim Dili: Türkçe

Yerleşim: Üniversitenin idari ve eğitim birimleri, Çanakkale Merkez ilçede Anafartalar ve Hüseyin Akif Terzioğlu Kampüsleri olmak üzere iki ayrı yerleşkede toplanmış bulunuyor.

Akademik birimler: Bünyesinde 8 fakülte, 2 yüksekokul, 10 meslek yüksekokulu, 2 enstitü ve 4 araştırma merkezi bulunuyor.

Barınma: Yükseköğretim Kredi ve Yurtlar Kurumu?na ait 1 000 kız, 500 erkek öğrenci kapasitesi olan yurtlar bulunuyor. Ayrıca Yahya Çavuş Kampüsü?nde 300 erkek, Biga ilçesinde 300 kız ve 300 erkek öğrenci kapasiteli yurtlar hizmet veriyor.  

Beslenme: 3 000 kişilik yemek ihtiyacı karşılanabiliyor.

Teknoloji: Üniversitede okutulan bilgi-işlem derslerinde uygulamaların yapılabilmesi için 3 adet bilgisayar laboratuvarı bulunuyor.

Sağlık hizmetleri: 5 pratisyen doktor, 2 diş hekimi, 5 hemşire ve 1 diyetisyen görev yapmaktadır.

Burs: ÇOMÜ Vakfı 300, Sağlık Kültür Spor Daire Başkanlığı 500 öğrenciye burs veriyor. 

Genel Bilgi: Üniversite yönetimi, uluslararası bilimsel, eğitimsel ve kültürel ilişkilerin çok önemli olduğunu düşünmekte ve uluslararası düzeyde yapılacak etkinliklere büyük ölçüde destek vermekte. Bugüne kadar yabancı ülkelerdeki bazı kurumlarla çeşitli işbirliği anlaşmaları yapıldı.

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Sağlık Kültür ve Spor Dairesi Başkanlığı Öğrenci Topluluğu Yönergesi doğrultusunda faaliyet gösteren kırk beş topluluk bulunuyor. Bu topluluklar dönem başında bildirmiş oldukları programlar doğrultusunda faaliyetler gösteriyor.

Sağlık Kültür ve Spor Dairesi Başkanlığı bünyesinde faaliyet gösteren iki konferans salonu bulunuyor. Mevcut salonlardan biri Süleyman Demirel Konferans Salonu; 345 koltuk kapasitesi ve teknik donanımı ile tüm Çanakkale iline hizmet veriyor.

Diğer salon ise Terzioğlu Konferans Salonu ise 100 kişilik kapasitesi ile daha çok üniversite içi etkinliklerine hizmet veriyor.

Üniversite bünyesinde bulunan fakülte ve yüksek okullardan seçim ile belirlenmiş yirmi bir tane öğrenci temsilcisi bulunuyor. Bu öğrenci temsilcileri bir araya gelerek Öğrenci Temsilci Kurulunu oluşturarak faaliyet gösteriyor.

Rektörün Adaylara Mesajı: "Sevgili öğrenciler üniversitemiz 9 fakülte, 2 enstitü, 2 yüksek okul ve 11 meslek yüksek okuluyla kaliteli eğitim-öğretim verme, evrensel düzeyde bilimsel araştırma yaparak yayın üretme ve çağdaş bir yükseköğretim kurumu olma yolunda önemli bir konuma gelmiş bulunmaktadır. Birlikte yaratıp birlikte yaşatmak felsefemizden hareketle siz değerli öğrencileri üniversitemizde görmekten onur duyacağız" 

Şimdilik ÇANAKKALE 18 MART ÜNİVERSİTESİ hakkındaki bilgiler bu kadar.Daha çok detayı öğrenmek için web sitelerini ziyaret ediniz veya irtibat numaralarından iletişime geçerek daha detalı bilgi alınız.

Saygılarımızla Sifrex.com Yönetimi

ÇANAKKALE 18 MART ÜNİVERSİTESİ telefon numarası,ÇANAKKALE 18 MART ÜNİVERSİTESİ nerede,ÇANAKKALE 18 MART ÜNİVERSİTESİ bilgileri,ÇANAKKALE 18 MART ÜNİVERSİTESİ nasıl bir üniversite,ÇANAKKALE 18 MART ÜNİVERSİTESİ kapasitesi,ÇANAKKALE 18 MART ÜNİVERSİTESİ ili,ÇANAKKALE 18 MART ÜNİVERSİTESİ bölümleri

Yorum Gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir