ÇANKAYA ÜNİVERSİTESİ TANITIMI

Üniversiteye yeni başlayacakların verecekleri tercihlerde üniversitelerini iyi tanımaları gerekmektedir.ÇANKAYA ÜNİVERSİTESİ hakkındaki bilgiler aşağıda mevcuttur.Bir üniversiteyi iyi tanımadan kesinlikle tercihinizi vermeyiniz.
Tercihlerinizi yaparken mutlaka birinden destek isteyiniz.Dersaneye veya okuldaki rehberlik hocalarınızdan yardım isteyebilirsiniz.İyi Günler

ÇANKAYA ÜNİVERSİTESİ

Üniversite Türü: Vakıf

Kuruluş Tarihi: 1997

Telefon: +90 312 284 45 00 

Faks: +90 312 285 96 31 

Internet: www.cankaya.edu.tr

Adres: Öğretmenler Cad. No: 14, Yüzüncüyıl 06530 Ankara 

Öğrenim Dili: İngilizce (Hukuk Fakültesi Türkçe) 

Akademik birimler: 4 fakülte (fen-edebiyat, hukuk, iktisadi ve idari bil., mühendislik-mimarlık), 1 meslek yüksekokulu, 2 enstitü ve 3 araştırma merkezi bulunuyor.

Barınma: 150 kişilik bir kız yurdu hizmete girdi. Özel yurtlarla anlaşma yaparak ekonomik ve güvenli yerler sağlanabiliyor.

Beslenme: Üniversitede 1 restaurant ve 800 kişilik cafe-fast food var.

Teknoloji: Toplam 90 kişilik bilgisayar laboratuvarları ile öğrencilere yardımcı olunuyor. Bilgisayarlar üniversite kampüsünü saran yurtiçi ve yurtdışı kaynaklara ulaşım ve bilgi tarama hizmetlerini internet aracılığıyla sağlayabiliyor.

Sağlık hizmetleri: Sağlık merkezinde 1 doktor ve 1 hemşire görev yapıyor.

Burs: Başarı Bursu: Burslu programlara yerleştirilen öğrencilerden puan türüne göre Türkiye genelinde ilk 250 içinde yer alanlara ayrıca her yıl 9 ay süre ile ayda 500 dolar karşılığı Türk Lirası, ilk 251-2000 arasında yer alanlara ise ayda 200 dolar karşılığı Türk Lirası ek başarı bursu veriliyor.

Akademik Başarı Bursu: Her akademik yılsonunda yapılacak değerlendirmeye göre ücretli okuyup da üstün başarı gösteren öğrencilere, o yılı izleyen öğretim yılı için geçerli olmak üzere karşılıksız "akademik başarı bursu" verilir.

Genel Bilgi: Üniversite Sıtkı Alp Eğitim Vakfı tarafından kuruldu. Öğretim dili Hukuk Fakültesi dışında İngilizce. Öğrencilerden yabancı dil bilgisi yeterli olmayanlar bir yıl süre ile İngilizce Hazırlık Okulu’na devam ediyor.

Üniversitenin bilgisayar laboratuvarları, kütüphanesi ve spor salonlarında öğrencilerin part-time görevlendirilmeleri mümkün. Teorik derslerin en az yüzde 70’ine, uygulamalı dersler ile laboratuvarların ise en az yüzde 80’ine devam zorunluluğu var. Çankaya Üniversitesi’nin kütüphanesi 19 bin 398 adet kitap ve 157 basılı süreli yayınla birlikte 4 adet online veritabanına sahip.

Üniversite, Avrupa ve Amerika’da bulunan değişik üniversitelerle işbirliği içinde. Üniversitede her sınıfa bir öğretim elemanı danışman olarak seçiliyor. Danışman kayıt sırasında sınavlar ve üniversite ilgili kurallar ve kişisel konularda öğrencilere yol gösteriyor, öğrenciyi mezun oluncaya kadar izleyerek her türlü sorununun giderilmesinde yardımcı oluyor.

Lisans öğrencilerinden gerekli koşulları sağlayanlar anadal bölümlerinin yanısıra bir başka bölümde çiftanadal veya yan dal programı izleyebilir. Çankaya Üniversitesi amacını, "Yükseköğretim kurumu olarak, yüksek düzeyde bilimsel çalışma ve araştırma yapmak, bilgi ve teknoloji üretmek, bilim verilerini yaymak, bilim dünyasının seçkin bir üyesi haline gelmek, evrensel ve çağdaş gelişmeye katkıda bulunmak" olarak açıklıyor.

Rektörün Adaylara Mesajı: "Bir yandan Ankara’nın merkezinde bulunan ana yerleşkemizde en iyi eğitim ve araştırma olanaklarını sağlarken diğer yandan da yeni kampus çalışmalarımızı başarı ile planlamakta ve onu gerçekleştirmek için gereken adımları özenle ve dikkatle atmaktayız. Çankaya Üniversitesi’ni siz gençlerimizin Türkiyemizin geleceği için ümidi ve hazinesi olduğuna inanan bir akademik ve idari kadro yönetmektedir. Aramıza katıldığınızda abla ve ağabeylerinizle birlikte daha mutlu ve aydınlık Türkiye?miz için bilgi çağı Türkiye’si için bilinçli adımlar atacağınıza inanın." 

Şimdilik ÇANKAYA ÜNİVERSİTESİ hakkındaki bilgiler bu kadar.Daha çok detayı öğrenmek için web sitelerini ziyaret ediniz veya irtibat numaralarından iletişime geçerek daha detalı bilgi alınız.

Saygılarımızla Sifrex.com Yönetimi

ÇANKAYA ÜNİVERSİTESİ telefon numarası,ÇANKAYA ÜNİVERSİTESİ nerede,ÇANKAYA ÜNİVERSİTESİ bilgileri,ÇANKAYA ÜNİVERSİTESİ nasıl bir üniversite,ÇANKAYA ÜNİVERSİTESİ kapasitesi,ÇANKAYA ÜNİVERSİTESİ ili,ÇANKAYA ÜNİVERSİTESİ bölümleri

Yorum Gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir