ÇUKUROVA ÜNİVERSİTESİ TANITIMI

Üniversiteye yeni başlayacakların verecekleri tercihlerde üniversitelerini iyi tanımaları gerekmektedir.ÇUKUROVA ÜNİVERSİTESİ hakkındaki bilgiler aşağıda mevcuttur.Bir üniversiteyi iyi tanımadan kesinlikle tercihinizi vermeyiniz.
Tercihlerinizi yaparken mutlaka birinden destek isteyiniz.Dersaneye veya okuldaki rehberlik hocalarınızdan yardım isteyebilirsiniz.İyi Günler

ÇUKUROVA ÜNİVERSİTESİ

Üniversite Türü: Devlet

Kuruluş Tarihi: 1973

Telefon: +90 322 338 64 23 – 338 67 94

Faks: +90 322 338 69 45

Internet: www.cukurova.edu.tr

Adres: Çukurova Ünv. Rektörlüğü, 01330 Balcalı, Adana

Öğrenim Dili: Türkçe

Yerleşim: Üniversitenin Balcalı Kampüsü 20 000 dekar arazi üzerine kurulu olup Adana?ya 10 km uzaklıkta bulunuyor.

Akademik birimler: 10 fakülte, 3 yüksekokul, 7 meslek yüksekokulu, 3 enstitü, 25 araştırma ve uygulama merkezi bulunuyor.

Beslenme: Kampüsteki kafeterya yaklaşık 10 000 kişiye hizmet verebiliyor.

Teknoloji: Öğrenciler, öğretim elemanları ve araştırmacılar merkezi kütüphanede CD-ROM veri tabanı ve internet bağlantısı ile tarama yapabiliyor. Üniversite zengin bir bilgisayar donanımına sahip. Her fakülte ve yüksekokulda öğrencilerin kullanımına açık bilgisayar odaları mevcut.  

Sağlık hizmetleri: Mediko-Sosyal Merkezi?nde 9 uzman doktor, 8 pratisyen hekim, 4 diş hekimi, 1 psikolog, 1 sosyal hizmet uzmanı, 1 biyokimya uzmanı ve 7 hemşire çalışıyor.

Spor tesisleri: Üniversite kapalı spor kompleksi, kapalı yüzme havuzu, çim futbol sahası, kayıkhane ve çeşitli spor sahaları ile öğrencisine her türlü sporu yapma imkanı sağlıyor.

Barınma: Kampus içinde bulunan Fevzi Çakmak Yurdu bin 296 kız, bin 516 erkek olmak üzere toplam 2 bin 812 kapasiteli. Kent merkezindeki 494 kapasiteli Hacı Sabancı Kız Yurdu, 418 kapasiteli Sümer Erkek Öğrenci Yurdu, 356 kapasiteli Osmaniye Yurdu, 501 kapasiteli Ceyhan Yurdu bulunuyor. 

Burs: Üniversitede tercih, teşvik ve başarı bursları veriliyor. 

Genel Bilgi: Çukurova Üniversitesi, kent merkezine 10 km uzaklıkta, Seyhan Baraj Gölü’nün doğu yakasında, 22 bin dönüm arazi üzerine kurulu. Kampusta, bölgenin en önemli hastane kompleksinin yanı sıra, lojmanlar, sosyal tesisler, konuk evleri, her türlü sporun yapılabildiği salonlar ve sahalar, anaokulu, posta ve telefon hizmeti veren birimler ile banka şubeleri bulunuyor.

Fakülte ve yüksekokullarda kişisel bilgisayarlardan oluşan internete bağlı laboratuarlar, ayrıca tüm öğretim kurumlarının bölümlerinde ders amaçlı, internet bağlantılı uygulama laboratuvarları var. Öğrencilere ilk yıldan başlayarak zorunlu bilgisayar temel eğitimi de veriliyor.

Çukurova Üniversitesi’nde uygulanan Çift Anadal Programıyla, anadal lisans programlarını üstün başarıyla yürüten öğrencilerin, aynı zamanda ikinci bir dalda lisans diploması almaları sağlıyor.

Özdemir Sabancı Kapalı Yüzme Havuzu, bölgenin en modern tesislerinden biri. Balcalı Kampusu’nda spor ve jimnastik salonları, çim ve halı futbol sahaları, voleybol, basketbol sahaları, tenis kortları ve atletizm alanları bulunmakta, 1500 kişi kapasiteli spor salonunun bulunduğu üniversitede antrenman ve kondisyon salonları bulunuyor.

Üniversitenin, aralarında ABD, İngiltere, Almanya, Fransa ve İsviçre’nin de bulunduğu 25 ülkeden 60 dolayındaki üniversite ile işbirliği protokolü bulunuyor.

Rektörün Adaylara Mesajı: "Bilimsel ve teknolojik gelişim sayesinde dünyamız çok hızlı değişimlere sahne olmaktadır. Güç sıralaması yapılırken bir ülkenin sahip olduğu bilgi ve teknoloji seviyesinin dikkate alınması dolayısıyla Türkiye’nin çağdaş ve gelişmiş ülkeler arasında yer alabilmesinde üniversitelerimize büyük görevler düşmekte, özellikleriyle bugün ülkemizin sayılı üniversiteleri arasında yer alan Çukurova Üniversitesi de, çağdaş bilgi ve teknoloji eşliğinde ülkemize yeni yetenekler kazandırmanın haklı gururunu yaşamaktadır. 

Şimdilik ÇUKUROVA ÜNİVERSİTESİ hakkındaki bilgiler bu kadar.Daha çok detayı öğrenmek için web sitelerini ziyaret ediniz veya irtibat numaralarından iletişime geçerek daha detalı bilgi alınız.

Saygılarımızla Sifrex.com Yönetimi

ÇUKUROVA ÜNİVERSİTESİ telefon numarası,ÇUKUROVA ÜNİVERSİTESİ nerede,ÇUKUROVA ÜNİVERSİTESİ bilgileri,ÇUKUROVA ÜNİVERSİTESİ nasıl bir üniversite,ÇUKUROVA ÜNİVERSİTESİ kapasitesi,ÇUKUROVA ÜNİVERSİTESİ ili,ÇUKUROVA ÜNİVERSİTESİ bölümleri

Yorum Gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir