Endüstri Bitkileri Yetiştirme ve Değerlendirme Meslek Tanıtımı

Hepiniz Üniversiteye gireceksiniz ve belirli bölümlerde karar vermek mecburiyetinde kalacaksınız.Seçmek istediğiniz mesleği gönülden seçmelisiniz.Unutmayın bu meslek seçiminiz bütün hayatınızı etkileyecektir.Endüstri Bitkileri Yetiştirme ve Değerlendirme Mesleği ile ilgili bilgiler aşağıda mevcuttur.Lütfen iyice inceleyip kararınızı veriniz.Web sitemize diğer meslek tanıtımlarınıda bulabilirsiniz.

Endüstri Bitkileri Yetiştirme ve Değerlendirme


Programın Amacı

Endüstri bitkileri yetiştirme ve değerlendirme programının amacı pancar, pamuk, zeytin, fındık, ayçiçeği, vb. bitkilerin üretimi konusunda çalışacak ara elemanları yetiştirmektir.
Programda Okutulan Belli Başlı Dersler

Endüstri bitkileri yetiştirme ve değerlendirme programında ekoloji ve çevre, meteoroloji, istatistik, tarım ekonomisi, şekerpancarı tarımı, ayçiçeği tarımı, pamuk tarımı, salça ve konserve teknolojisi, tütün tarımı gibi dersler okutulmakta ve uygulamalar yaptırılmaktadır.
Gereken Nitelikler

Endüstri bitkileri yetiştirme ve değerlendirme programında okumak isteyenlerin biyolojiye ve bitki üretimine ilgili, hem kapalı ortamda (laboratuvar) hem açık havada çalışmaktan hoşlanan, bedence sağlam kimseler olmaları gerekir.
Mezunların kazandıkları Unvan ve Yaptıkları İşler

Endüstri bitkileri yetiştirme ve değerlendirme programını bitirenlere “”Ziraat Teknikeri”” unvanı verilir. Endüstri bitkileri teknikeri gerek tarla gerekse laboratuarda ziraat mühendisinin en yakın yardımcısı olup, mühendis tarafından yapılan tohum ıslah çalışmalarını uygular; mikro organizmaları laboratuarda inceler bitkilerin sağlıklı bir biçimde üretimi için yapılan çalışmaları denetler.
Çalışma Alanları

Endüstri bitkileri yetiştirme ve değerlendirme teknikerleri tohum ıslah ve dağıtımı çalışmaları yapan şirketlerde çalışırlar. Tohum ıslahı ve dağıtımı yapan şirketlerde daha çok erkek, gıda amaçlı üretim işletmelerinde ise daha çok kadın elemanları tercih etmektedirler.
Endüstri Bitkileri Yetiştirme ve Değerlendirme ile ilgili bilgi paylaşımımız bu kadar web sitemizde 100 den çok meslek tanıtımı yer almaktadır.Dilerseniz diğer mesleklerede göz atabilirsiniz. İyi günler.

Saygılarımızla Sifrex.com Yönetimi

Endüstri Bitkileri Yetiştirme ve Değerlendirme nasıl bir meslektir,Endüstri Bitkileri Yetiştirme ve Değerlendirme ile ilgili bilgiler,Endüstri Bitkileri Yetiştirme ve Değerlendirme detayları

Yorum Gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir