Kâğıt ve Kağıt İşleme Teknolojisi Meslek Tanıtımı

Hepiniz Üniversiteye gireceksiniz ve belirli bölümlerde karar vermek mecburiyetinde kalacaksınız.Seçmek istediğiniz mesleği gönülden seçmelisiniz.Unutmayın bu meslek seçiminiz bütün hayatınızı etkileyecektir.Kâğıt ve Kağıt İşleme Teknolojisi Mesleği ile ilgili bilgiler aşağıda mevcuttur.Lütfen iyice inceleyip kararınızı veriniz.Web sitemize diğer meslek tanıtımlarınıda bulabilirsiniz.

Kâğıt ve Kağıt İşleme Teknolojisi


Programın Amacı

Kâğıt ve Kağıt İşleme Teknolojisi programı kâğıt ve selüloz teknolojisi alanlarında çalışacak ara insan gücünü yetiştirir.
Programda Okutulan Belli Başlı Dersler

Kâğıt ve kağıt işleme teknolojisi programında, fizik, kimya, biyoloji, makine bilgisi, elektrik bilgisi, selüloz teknolojisi, işletme ekonomisi ve meslek resmi gibi dersler okutulur. Bu programda uygulama dersleri büyük ağırlık taşımaktadır.
Gereken Nitelikler

Kâğıt ve kağıt işleme teknolojisi programına girmek isteyen kimselerin, temel bilimlere ve teknik konulara ilgi duyan, fabrika, atölye gibi kapalı ve gürültülü yerlerde çalışmaktan rahatsız olmayan kimseler olmaları gerekir.
Mezunların kazandıkları Unvan ve Yaptıkları İşler

Kâğıt ve kağıt işleme teknolojisi programını bitiren öğrenci “”Kâğıt Teknikeri”” unvanını alır. Kâğıtçılık teknikerleri kağıt fabrikalarında işçi ile mühendis arasında ara eleman olarak görev yaparlar ve selülozdan çeşitli kalitede kâğıt yapımı ile ilgili işlemi yürütürler.
Çalışma Alanları

Bu programı bitirenler kâğıt endüstrisinde çalışmaktadırlar mezunların iş bulmada önemli bir sorunları olmadığı söylenebilir.
Kâğıt ve Kağıt İşleme Teknolojisi ile ilgili bilgi paylaşımımız bu kadar web sitemizde 100 den çok meslek tanıtımı yer almaktadır.Dilerseniz diğer mesleklerede göz atabilirsiniz. İyi günler.

Saygılarımızla Sifrex.com Yönetimi

Kâğıt ve Kağıt İşleme Teknolojisi nasıl bir meslektir,Kâğıt ve Kağıt İşleme Teknolojisi ile ilgili bilgiler,Kâğıt ve Kağıt İşleme Teknolojisi detayları

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir