Kanatlı Hayvan Yetiştiriciliği Meslek Tanıtımı

Hepiniz Üniversiteye gireceksiniz ve belirli bölümlerde karar vermek mecburiyetinde kalacaksınız.Seçmek istediğiniz mesleği gönülden seçmelisiniz.Unutmayın bu meslek seçiminiz bütün hayatınızı etkileyecektir.Kanatlı Hayvan Yetiştiriciliği Mesleği ile ilgili bilgiler aşağıda mevcuttur.Lütfen iyice inceleyip kararınızı veriniz.Web sitemize diğer meslek tanıtımlarınıda bulabilirsiniz.

Kanatlı Hayvan Yetiştiriciliği


Programın Amacı

Kanatlı hayvan yetiştiriciliği programının amacı, tavuk, kaz, ördek, hindi gibi hayvanların üretiminde çalışacak elemanları yetiştirmektir.
Programda Okutulan Belli Başlı Dersler

Kanatlı hayvan yetiştiriciliği programında, kanatlı hayvan anatomisi ve fizyolojisi, biyokimya, genetik, biyo istatistik gibi temel biyoloji derslerinden başka, kanatlı besleme yemleri bilgisi, hindi, kaz, ördek, bıldırcın, keklik, süs ve zevk kuşları yetiştiriciliği, kanatlı barınakları, kanatlı ürünlerinin işleme, muhafaza ve pazarlama yöntemleri gibi dersler okutulmakta ve uygulama yaptırılmaktadır.
Gereken Nitelikler

Kanatlı hayvan yetiştiriciliği programında okumak isteyenlerin, biyolojiyi seven ve bu alanda başarılı hayvan yetiştirmekten hoşlanan dikkatli, sorumlu girişimci bedence sağlam ve dayanıklı kimseler olmaları gerekir.
Mezunların kazandıkları Unvan ve Yaptıkları İşler

Kanatlı hayvan yetiştiriciliği programını bitirenler “”Kanatlı Hayvan Yetiştirme Teknikeri”” unvanını alırlar. Kanatlı hayvan yetiştirme teknikeri ziraat mühendisine yardımcı eleman olarak kanatlı üretim çiftliklerinde hayvanların üretilmesi, bakım ve pazarlaması ile ilgili çalışmaları yürütür.
Çalışma Alanları

Kanatlı hayvan yetiştirme teknikeri resmi ve özel sektör ile çiftliklerde çalışır. Ayrıca kanatlı hayvan yetiştirmede kullanılan alet ve ekipmanların üretim ve pazarlama birimlerinde de iş bulma olanakları vardır. Kanatlı sektörü gelişen bir çalışma alanıdır ve bu alanda yetişmiş insan gücüne ihtiyaç duyulmaktadır. Kanatlı hayvan yetiştirme teknikerleri kendi çiftliklerini kurarak üretim yapabilirler.
Kanatlı Hayvan Yetiştiriciliği ile ilgili bilgi paylaşımımız bu kadar web sitemizde 100 den çok meslek tanıtımı yer almaktadır.Dilerseniz diğer mesleklerede göz atabilirsiniz. İyi günler.

Saygılarımızla Sifrex.com Yönetimi

Kanatlı Hayvan Yetiştiriciliği nasıl bir meslektir,Kanatlı Hayvan Yetiştiriciliği ile ilgili bilgiler,Kanatlı Hayvan Yetiştiriciliği detayları

Yorum Gönderin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir